НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Більше 10 літераторів уславили феномен Януковича

Життя і біографія Віктора Федоровича надихнули на плідну письменницьку діяльність понад десятьох літераторів.

2003 року побачила світ книжка «Лінія Путіна», у якій Віктор Янукович став лише одним із героїв.

Проте вже 2004 року його особистістю зацікавились відразу троє авторів.

Письменниця Віра Ніколаєва опублікувала видання «Прикоснись к судьбе».

У вступі  Ніколаєва розмірковує: «А що таке хороша людина? Як виростають гарні люди? У чому проявляються людські якості лідера? Найкраща відповідь на ці питання – конкретна доля і конкретний портрет відомої людини. Перегорнімо сторінки життя популярного діяча, чия особистість викликає сьогодні стільки розмов і стільки непідробного інтересу. Це – Віктор Янукович, Прем'єр-міністр України».

У контексті детального біографічного портрету уваги заслуговує книжка «Загадка Віктора Януковича» Валентина Чемериса, що вийшла у світ 2004 року. 

У ній чимало уваги приділено батькові Віктора Федоровича. Зокрема наводиться цитата президента про свого батька. “Батько і поговірку любив, що, між іншим, стала і моїм кредо на все життя: “Очі бояться, а руки роблять”. 

Проте безперечним лідером серед літописців життя президента є Віталій Спажук.

Перша книжка Віталія Спажука про нинішнього президента України побачила світ ще 2004 року під назвою "Истинно созидатель".

 

2010 року побачила світ друга робота донецького літератора – "От майданов до храмов". Ці дві книжки, а також інаугураційна промова Януковича, і склали відому дилогію "Жизнь под знаком факториала" обсягом 244 сторінки. Книжка кілька разів перевидавалася, проте невеликим накладом – спочатку 200,  потім 50 примірників.

Окрім цього, Спажук створив цілу серію книжок "Милостью Божьей" про представників донецької політичної еліти. Зокрема, Володимира Рибака ("Сердце, обращенное к Донецку" та "Мэр милостью Божьей"), Анатолія Близнюка ("Во власти мечты"), Тетяну Бахтєєву ("Дончанка путеводной красоты") etc.

«Сьогодні Віталій Спажук є одним із найзатребуваніших письменників в Україні. При цьому він принципово ніколи не слідує кон'юнктурі книжкового ринку, зорієнтованій багато в чому на низькопробну розважальну літературу. Твори Віталія Йосиповича незмінно відрізняються високою художністю, філософічністю, ліричністю, патріотичністю, тонким гумором і яскравою афористичністю», - пише донецьке видання «Панорама» про стиль Спажука .

Віталій Спажук на презентації книги про Віктора Януковича

За кількістю написаних про Януковича книг зі Спажуком може позммагатись хіба що Володимир Чередниченко, теж уродженець Дніпропетровська, журналіст-міжнародник, який свого часу працював за кордоном.

Раніше за авторства Чередниченка побачило світ трьохтомне видання про Леоніда Кучму «Президентський рубіж» та англомовна книжка про прем’єр-міністра Віктора Януковича «Час професіоналів».

 2010 року у дніпропетровському видавництві «Моноліт» вийшла у світ ще одна книга про Януковича під назвою «Національна ідея», обкладинка якої співзвучна з обкладинкою книжки Спажука «Під знаком факторіала».

«Національна ідея» складається із трьох розділів: «Четвертий президент», «Судова реформа» та «Сталеві нитки» (про Південно-Західну залізницю). У цій книзі є два головні герої – Віктор Янукович та журналіст часопису «Президент» Олексій Владіміров. Тираж книжки – 15 тисяч екземплярів.

Вже цього року Чередниченко видав нову книжку, яка так і називається «Віктор Янукович»: до неї увійшло 47 історій про президента та його оточення.

2011 року особистість Віктора Януковича розглянули у контексті Партії регіонів: вийшла книжка «Партія регіонів: Минуле ... Теперішнє ... Майбутнє ...».

2012 року вийшла ще одна книга про президента – в електронному форматі – під назвою «Янукопедія», у якій зібрано 220 фактів про президента.

"За десять років, які Янукович є присутнім у вищій політичній лізі, про нього сказано і написано багато чого. І про його судимості, і про його друзів, і про його соратників, і про його ставлення до опонентів, і про багато іншого. Я спробував розширити наше уявлення про "континент Янукович". А точніше - систематизувати інформацію про нього. З часом же багато чого забувається - вчинки, висловлення емоції", - пояснив в передмові автор книги Сергій Руденко.

Як повідомлялось, у Національній бібліотеці України ім. В. І. Вернадського зберігається близько 20 книг авторства професора, доктора економічних наук і президента Віктора Януковича, серед яких переважають наукові розвідки й публіцистика. За інформацією Вікіпедії, Янукович видав 30 книг.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.