НОВИНИ

Окружний адмінсуд не вважає Гостинний двір пам’яткою архітектури

Окружний адміністративний суд Києва відмовився скасувати постанову Кабінету Міністрів, яким будівлю Гостинного двору було виключено зі списку пам'яток архітектури УРСР, що перебувають під охороною держави. Про це йдеться у відповідній постанові суду від 27 лютого.

Приватне виробничо-торговельне підприємство "Гостинний двір", Київська міська організація Всеукраїнської громадської організації "Громадянська позиція" звернулися з позовом до Кабміну й Міністерства і за позовом Українського товариства охорони пам'яток історії й культури до Кабміну й Мінкультури про скасування постанови уряду від 15 серпня 2011.

Так, 23 січня від Українського товариства охорони пам'яток надійшло клопотання про забезпечення адмінпозову через припинення дії цієї постанови і заборони "Укрреставрації" проводити будь-які будівельні роботи в будівлі Гостинного двору.

Клопотання мотивоване тим, що на час розгляду справи судом невідомими особами вжито спроби силового захоплення Гостинного двору й початку виконання будівельних робіт з його реконструкції.

"Виходячи зі змісту поданої заяви, суд дійшов висновку про її необґрунтованість, оскільки в заявленому клопотанні й представлених у ньому матеріалах взагалі не видно зв'язку між прийнятою постановою Кабміну й будівельними роботами з реконструкції (перебудови) будівлі Гостинного двору під ТРЦ. Крім того, з матеріалів справи не вбачається, що відповідач - Кабмін намагається здійснювати будівельні роботи",  – сказано в ухвалі.

Таким чином, у задоволенні клопотання Українському товариству охорони пам'яток у забезпеченні позову суд відмовив.

Також суд відмовився заборонити "Укрреставрації" проводити будь-які будівельні роботи в будівлі Гостинного двору, оскільки вимога заявлена не до суб'єкта владних повноважень. 

Нагадаємо, у січні 2013 року Міністерство культури надало Гостинному двору статусу пам’ятки містобудування місцевого значення.

Нагадаємо, раніше київська міська рада відмовилась підтримати передачу в комунальну власність Києва будинку Гостинного двору на Подолі.

Як відомо, 27 лютого Окружний адміністративний суд відхилив клопотання захисників Гостиного двору в Києві про припинення будівельних робіт до завершення судового процесу.

21 лютого той же суд заборонив партії "Всеукраїнське об'єднання "Свобода" проводити будь-які акції та встановлювати намети на території Гостинного двору і на прилеглій до будинку території.

30 січня Окружний адмінсуд Києва відмовив "Громадянській позиції" у позові про скасування рішення Київської міської ради від 20 вересня 2012 про виділення "Укрреставрації" 1,02 га землі під Гостинним двором для його реконструкції під торгово-офісний центр із паркінгом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.