НОВИНИ

У Ніжині перейменували площу Лєніна

Чергова сесія Ніжинської міської ради 12 березня ухвалила рішення про перейменування площі імені Лєніна у площу Івана Франка. Про це Тиждень.ua повідомив депутат Ніжинської міської ради Максим Багрінцев.

За його словами, спочатку пропонувалось перейменувати площу Лєніна у площу Святої Покрови у з’язку з тим, що на площі щорічно проводяться масові заходи, присвячені традиційному Ніжинському Покровському ярмарку. Інша частина депутатів пропонувала назвати площу й надати їй назву Центральна тому, що є центром Ніжина.

Але після дискусії депутати міської ради прийшли до думки, що доцільніше та правильніше буде повернути площі історичну назву, більшість депутатів погодилися й 28 голосами прийняли рішення про перейменування площі імені Леніна в площу Івана Франка.

За словами Багрінцева, більшість депутатів зазначили, що «рішення про перейменування площі повинно продемонструвати те, що треба позбуватися кривавого тоталітарного минулого й формувати достойне майбутнє для країни, прививати підростаючому поколінню патріотичні якості й любов до своєї Батьківщини».

Багрінцев також нагадав, що у Ніжинській міській раді в 2012 році створена тимчасова депутатська комісія щодо перейменування вулиць та площ Ніжина з метою позбавлення їх тоталітарних назв. На найближчій сесії комісія представить список вулиць, які носять тоталітарні назви для їх перейменування.