НОВИНИ

Один з "дніпропетровських терористів" заявляє, що його "вибрали злочинцем"

Обвинувачений у пособництві у скоєнні терактів у Дніпропетровську Дмитро Рева заявляє, що в ході попереднього слідства його “вибрали злочинцем” з кількох місцевих політичних технологів. Про це Рева заявив сьогодні під час допиту на засіданні Індустріального райсуду Дніпропетровська, який розглядає кримінальну справу проти чотирьох обвинувачених у скоєнні терактів у місті в квітні минулого року.

За словами Реви, як політтехнолог за фахом, він припускає, що на початковому етапі досудове слідство розглядало політичний мотив скоєння терактів як пріоритетний. За його словами, під час неформальних допитів після арешту слідчих здебільшого цікавили факти спільної роботи іншого обвинуваченого у скоєнні терактів Віктора Сукачова у штабі опозиційного народного депутата Михайла Соколова (БЮТ).

Крім того, Рева зазначив, що в 10 із 16 протоколів його допитів під час досудового слідства також містяться питання типу: «Хто фінансував теракти у Дніпропетровську?» і «Яка з політичних сил стоїть за цією операцією?».

За словами Реви, в ході досудового слідства були допитані 5-6 політтехнологів Дніпропетровського національного університету, які на кафедрі працювали разом з головним обвинуваченим у справі Сукачовим.

Рева заявив, що в результаті правоохоронними органами був обраний в якості злочинця саме він, для чого було сфальсифіковано основний доказ причетності до скоєння терактів - телефонний дзвінок, здійснений слідчим Сукачову з телефону Реви.

Обвинувачений також уточнив, що реалізація їхнього спільного із Сукачовим піар-проекту Соколова тривала з грудня 2010 року по листопад 2011 року і була припинена через відсутність фінансування.

За словами Реви, після цього Сукачов співпрацював з Партією регіонів, але всі публічні матеріали щодо цього були згодом видалені з інтернету. Водночас сам Сукачов сьогодні у суді заявив, що не працював з Партією регіонів, а лише іноді консультував окремі проекти.

Крім того, під час допиту Рева заявив, що “нічого протизаконного не зробив”, відповівши на СМС-повідомлення Сукачова у день скоєння терактів 27 квітня.

Рева заявив про “абсурдність” висунутих йому обвинувачень під час досудового слідства та небажання прокуратури визнати свою помилку. “Я, безумовно, засуджую вибухи у Дніпропетровську. Вважаю їх безглуздими і як такі, що не відповідають християнській моралі. Мені щиро жаль постраждалих людей, адже на їх місці міг опинитися я або хтось з моїх рідних. Однак я не думаю, що комусь стане легше, якщо за чужі злочини буде покарано невинну людину. Прошу суд об’єктивно та безпристрасно провести розслідування і винести справедливе рішення”, - заявив Рева.

Нагадаємо, 27 квітня 2012 року у Дніпропетровську в урнах вздовж центрального проспекту сталися чотири вибухи, в результаті яких постраждала 31 особа.

У червні Генеральна прокуратура заявила про затримання чотирьох чоловіків, підозрюваних у скоєнні вибухів у Дніпропетровську. За офіційною версією, мотив їх дій був корисливий: вони вимагали $4,5 мільйони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.