НОВИНИ

Опозиція йде піднімати народ проти Януковича

Опозиція 14 березня розпочинає акцію «Вставай, Україно!». Протягом двох місяців марші й мітинги в рамках акції пройдуть у всіх обласних центрах, а завершиться вона всеукраїнським маршем у Києві 18 травня. Про це під час прес-конференції повідомив голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, передає прес-служба.

Яценюк нагадав, що 9 березня біля пам’ятника Шевченкові опозиція оголосила про початок позапарламентської боротьби. «Із цього тижня ми розпочинаємо всеукраїнську акцію «Вставай, Україно!», - повідомив він.

Акція «Вставай, Україно!» розпочнеться 14 березня у Вінниці і триватиме протягом двох місяців, а її завершенням буде всеукраїнський марш у Києві в День Європи - 18 травня.

«Ми хочемо, щоб люди висловили свою позицію, що вони хочуть змін в цій країні, що вони не хочуть цього президента. що в нас є наш соціально-економічний пакет, який повинен бути негайно виконаний», - підкреслив він.

Яценюк наголосив, що політична мета цієї акції - відставка президента Януковича. «Ми чудово усвідомлюємо, що з цим президентом і з цим режимом в країні не буде жодних змін. Влада повинна боятися людей, і ми хочемо довести, що люди будуть захищати свої права, свою країну і своє майбутнє», - сказав він.

За словами Яценюка, одне з завдань акції – «це остаточна втрата президентом Януковичем так званої підтримки в стінах Верховної Ради»: «Сьогодні у Верховній Раді у Януковича немає більшості. Вважаю, якщо буде піднятий протестний марш проти цього президента, то в тому числі й низка депутатів-мажоритарників, які ще сьогодні через страх натискають кнопки за закони Януковича, у найближчому майбутньому відійдуть від його підтримки. Втрата Януковичем підтримки у Верховній Раді означає втрату його політичної ваги і один із перших і дуже суттєвих кроків для його відставки».

Яценюк також підкреслив, що «Вставай, Україно!» - це виключно мирна акція. «Політична зима Януковича завершилася. Тепер починається опозиційна весна», - додав  він.

У свою чергу присутній на прес-конфренції лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок зазначив, що одне із завдань акції - "підвищення градусу революційності українського суспільства".

"Сила опозиції - коли на вулиці стоять мільйони людей. А коли на вулицях будуть мільйони людей, не буде такого надзавдання, яку ми не зможемо реалізувати", - наголосив Тягнибок.

За словами лідерів "Батьківщини" і "Свободи", Віталій Кличко, який зараз перебуває в США, поки не повідомив їм, чи має намір УДАР приєднатися до акції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.