НОВИНИ

Попов заявив, що не може вплинути на долю Гостинного двору

Голова Київської міськдержадміністрації Олександр Попов ніяк не може вплинути на долю Гостиного двору, що на Контрактовій площі. Про це він заявив 11 березня, повідомляє УНІАН.

Попов зазначив, що у питанні конфлікту навколо Гостинного двору місто може виступати лише як "дорадчий партнер".

"Бо власність це державна, а крім того, там є орендатор, який є приватним. Завдання, яке я собі ставлю – досягти того, щоб цей об'єкт використовувався як об'єкт, де присутня культура, де робиться акцент на традиції Подолу, куди приємно прийти і киянину, і туристу, і подивитись музейні експозиції, концерти", – сказав Попов.

Чиновник наголосив, що Гостинний двір – це практично центр Подолу, як і Контрактова площа. Тож влада міста вважає, що ця територія має стати прикладом того, як виглядатиме "старе місто" (історичний центр Києва) і наскільки воно буде цікавим для киян та для гостей столиці.

"Починати треба з центральної частини. Потім ми перейдемо на те, щоб робити реконструкцію кожної вулички, оновивши фасади, благоустрій тощо. Тому використання Гостинного двору є стратегічно важливим питанням", – зазначив Попов.

Він звернув увагу, що громадські активісти теж виступають за те, щоб Гостинний двір був цікавим для всіх киян.

"Я знаю, що сьогодні там змінено наглядову раду. І наглядова рада якраз сьогодні проводить консультації відносно реалізації такої концепції. Найближчим часом, я думаю, вона буде представлена киянам, може бути обговорена і досягнуті певні компроміси в цьому питанні", – сказав голова КМДА.

Нагадаємо, раніше київська міська рада відмовилась підтримати передачу в комунальну власність Києва будинку Гостинного двору на Подолі.

Як відомо, 27 лютого Окружний адміністративний суд відхилив клопотання захисників Гостиного двору в Києві про припинення будівельних робіт до завершення судового процесу.

21 лютого той же суд заборонив партії "Всеукраїнське об'єднання "Свобода" проводити будь-які акції та встановлювати намети на території Гостинного двору і на прилеглій до будинку території.

30 січня Окружний адмінсуд Києва відмовив "Громадянській позиції" у позові про скасування рішення Київської міської ради від 20 вересня 2012 про виділення "Укрреставрації" 1,02 га землі під Гостинним двором для його реконструкції під торгово-офісний центр із паркінгом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.