НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Соціолог сумнівається в успішності анонсованих опозицією народних віч

На народних вічах, про початок яких 9 березня заявили лідери опозиції, можна реалізувати популістські заклики, але не вирішити проблеми. Про це в коментарі Тиждень.ua розповіла Ірина Бекешкіна, соціолог, голова правління фонду «Демократичні ініціативи».

«Людей потрібно збирати відповідно до конкретних ситуацій, з конкретними вимогами. Тобто треба мати якийсь привід, щоб люди масово вийшли на вулиці з якимсь протестом. Інакше їх зібрати – дуже складно. Так, люди будуть старатися прийти на віче, але, думаю, успіху це не матиме», – вважає Бекешкіна.

Також вона зазначила, що не бачить кінцевої мети в організації народних віч.

«Чи зможемо завдяки таким вічам вирішити економічні проблеми? Так можна лише реалізувати якісь популістські заклики. Яка мета цих віч? Покричати в мегафон?», – зауважує Бекешкіна.

Натомість соціолог зауважує, що «народні віча» – цілком нормальний піар-хід перед виборами.

«Цілком можливо, що передвиборча кампанія опозиції розпочнеться з народних віч, то це цілком нормальний піар-хід. Але якщо мати на меті громадське обговорення чогось, то важко сказати про його успішність», – наголосила Бекешкіна.

Нагадаємо, 9 березня голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк на мітингу опозиційних сил біля пам’ятника Тарасові Шевченку заявив, що опозиція починає проводити по Україні народні віча. 

«Ми контролюємо парламент, ми блокуємо парламент і не даємо їм приймати антиукраїнські і антинародні закони... Але цього мало. Ми як опозиція прийняли рішення, що треба йти в народ, треба просити вас вставати. Наступного тижня ми поїдемо проводити народні віче, піднімати людей і звертатися до них з одним: «Ніхто нас ніколи не переборе. Ми сильні, і йдемо вперед до перемоги», – сказав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.