НОВИНИ

Опозиціонер: на Полтавщині випробовують несертифіковані ліки на дітях-сиротах

Депутат Верховної Ради від фракції ВО "Батьківщина" Валерій Головко звернувся із запитом до начальника департаменту охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації з вимогою розібратися з інформацією, що в області дітей-сиріт використовують для випробувань вакцин і медпрепаратів, що не мають акредитаційного сертифікату.

"Останнім часом в Україні проводяться з численними порушеннями процедури клінічних випробувань медпрепаратів, поданих на реєстрацію. Кричущим фактом є проведення випробувань із залученням дітей-сиріт, у тому числі після закінчення терміну дії договору страхування, або без дозволу одного з батьків, а ще страшніше - з порушеннями в частині інформаційного згоди неповнолітніх пацієнтів", - йдеться у запиті.

Головко вважає, що подібні факти спостерігаються в багатьох медичних установах, зокрема, розташованих і на території Полтавської області.

"З'явилися факти проведення клінічних досліджень за участю дітей педіатричним відділенням Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні, зокрема, багатоцентрове клінічне дослідження по встановленню безпеки і переносимості терапії "Дорібаксу"(антибіотику широкого спектру - ред.) за відсутності акредитаційного сертифікату майже півтора року", - заявив  Головко.

У зв'язку з цим депутат вимагає від керівника обласного департаменту охорони здоров'я у разі підтвердження даної інформації притягнути до відповідальності винних осіб.

Нагадаємо, раніше депутат від "Батьківщини" Андрій Сенченко заявив, що після використання вакцин виробництва фірми "Фармстандарт-Біолік", яка належить сину міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової, тільки в 2012 році померло 8 дітей

Після скандалу Олександр Богатирьов продав свої 19% акцій компанії "Фармстандарт-Біолік" іншому акціонерові - Олександру Забудкіну, збільшивши свій пакет до 42%.

Наприкінці 2012 року міністерство охорони здоров'я заявляло, що за останні 10 років в Україні не було жодного смертельного випадку від вакцинації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.