НОВИНИ

Українські мільйонери збідніли на $8 млрд

Мільйонери стали трохи бідніші - за минулий рік активи 187 тис. найбільш заможних людей світу подешевшали на 1,8%. Українські мільйонери зі статками понад $30 млрд також стали біднішими на $8 млрд, а їх число зменшилося майже на 10%. Про це йдеться в звіті World Ultra Wealth Report-2012-2013, складеному компаніями Knight Frank і Wealth-X.

Сумарні активи заможних людей у світі знецінилися на $480 млрд, до $25,78 трлн, незважаючи на зростання числа мільйонерів на 1035 людей. Дослідження, яке охоплює громадян з капіталом понад $30 млн, показує, що їх у світі налічується 187,38 тис., повідомляє газета "Коммерсантъ-Украина".

Найбільше постраждали магнати Європи і Азії –- в цих регіонах скоротилися і кількість заможних людей, і вартість їхніх активів. У Європі число мільйонерів впало на 1,9%, до 53,44 тис., а їхня власність знецінилася на 2,7%, до $6,95 млрд. Азія не дорахувалася 2,1% заможних людей (до 42,89 тис. ), які втратили 6,8% своїх статків (до $6,25 млрд).

Найкраща ситуація в Північній Америці та Океанії: у цих регіонах одночасно із зростанням числа заможних громадян збільшувалися і їхні капітали. Зростання числа багатіїв супроводжувалося зменшенням активів у Південній Америці, Африці та на Близькому Сході. Найбагатшими на мільйонерів, як і колись, залишаються США. Лідерство в рейтингу країні забезпечило проживання 60,28 тис. мультимільйонерів – третина всіх багатіїв світу. Їхні сумарні активи досягли $8,29 трлн.

Україна в рейтингу європейських країн займає 19-е місце з 45. За рік число мільйонерів зменшилося на 9,4%, до 480. Їхній загальний фінансовий статок також зменшився на 15,1%, до $55 млрд. Сумарна втрата дорівнює $8,3 млрд.

Серед європейських країн, котрі обігнали Україну за кількістю багатіїв, швидше зменшувалися капітали тільки мільйонерів в Австрії (-9,5%) та Італії (-18,5%).

Українські експерти вважають, що західні дослідження не повністю відображають українську реальність, оскільки число людей зі статком понад $1 млн все ж зростає.

"Ми розуміємо, в якій країні живемо: число багатих людей у нас збільшується, але частково через неофіційні доходи. Загалом число людей з капіталом до $5 млн зростає. Число надбагатих громадян не збільшується, але не через те, що економіка у нас погана. Просто основне багатство сконцентроване в руках кількох ключових людей", – відзначає радник голови ради директорів "Дельта Банку" Максим Шахалов.

Нагадаємо, американський журнал Forbes опублікував рейтинг найбагатших людей світу. У списку – десять українців, загальний статок яких оцінюється в $32,1 млрд.

Як повідомлялося, у червні минулого року, за даними консалтингової фірми Capgemini, через потрясіння на фондових біржах статок світових мільйонерів скоротився на $700 млрд до $42 трлн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.