НОВИНИ

Захист Тимошенко: свідчень Кужель достатньо, щоб засумніватися у причетності екс-прем'єра до вбивства Щербаня

Захисник Юлії Тимошенко Олександр Плахотнюк вважає, що останні заяви представників Генеральної прокуратури щодо показів Олександри Кужель нагадують істерику, оскільки громадськість дізналася про ті факти, які влада намагалася приховати, і що їх достатньо для того, щоб поставити під сумнів підозру щодо начебто причетності Тимошенко до справи Щербаня.

Плахотнюк підкреслив, що "Олександра Кужель фактично є свідком ГПУ, бо вона ще у травні 2012 року протягом 7 годин допитувалася слідчими прокурорами, однак, протокол її показань прокуратура намагалась приховати, оскільки він руйнував сфальшовану проти Юлії Тимошенко конструкцію щодо начебто причетності до справи Щербаня".

"По-перше, Олександра Кужель - це не свідок захисту, бо вона допитувалася ГПУ ще у травні 2012 року. По-друге, свідок Кужель наголосила, що у Євгена Щербаня були нормальні робочі стосунки з Павлом Лазаренком і саме загиблий наполягав на тому, щоб депутати його фракції одностайно підтримали Лазаренка при затвердженні на посаді прем’єр-міністра",- зазначив захисник.

Плахотнюк підкреслив, що захист не посилається на показання зі слів третіх-четвертих осіб. Він нагадав, що сам Євген Щербань розповідав про добрі стосунки з Павлом Лазаренком у відеоінтерв’ю від 25 червня 1996 року, оприлюдненому захистом під час допиту свідка Щербаня В.П.

Захисник нагадав, що прокуратура не була зацікавлення у таких "свідченнях самого Євгена Щербаня", а суддя зняла запитання захисту щодо цього факту.

"Свідок Олександра Кужель наголосила, що між ІСД та ЄЕСУ був укладений контракт про співпрацю ще у 2005 році, а добрі стосунки між Євгеном Щербанем та Юлією Володимирівною підтверджує факт запрошення Юлії Тимошенко на святкування 50-річчя Щербаня, хоча вона не була на той час впливовим політиком", - зазначив захисник.

Плахотнюк також звернув увагу на показання Кужель, де вона наголосила про можливість існування конфлікту між Щербанем та компанією "Ітера".

Захисник вважає, що "ГПУ має не перекручувати інформацію, оприлюднену Кужель, а звернути увагу на показання свідка щодо існування кількамісячного конфлікту між Володимиром Щербанем та Євгеном Щербанем перед загибеллю останнього. Ця версія заслуговує уваги, однак, вона є невигідною для влади, бо руйнує звинувачення проти Юлії Володимирівни".

"З показань свідків виходить, що конфлікт існував протягом кількох місяців. Євгеній Щербань фактично змусив Володимира Щербаня залишити посади керівника фракції та лідера Ліберальної партії, бо політичне майбутнє своєї політичної сили пов’язував з Євгеном Марчуком", - зазначив Плахотнюк.

За його словами, "ГПУ має відреагувати на свідчення Олександри Кужель, яка наголосила на необхідності відкриття окремого впровадження щодо з’ясування  долі майна та бізнесу загиблого Євгена Щербаня та повернення його законним спадкоємцям - дітям".

"Інформація про те, що діти загиблого Євгена Щербаня були проти того, щоб їх опікуном був Володимир Щербань і що на справжнього опікуна - Юрія Дідуха - та сина загиблого - Руслана Щербаня здійснювався замах, також може допомогти встановити істину у цій справі", - заявив захисник.

Плахотнюк наголосив, що "показання Олександри Кужель свідчать про те, що Юлія Тимошенко не має жодного відношення до справи Щербаня і що навіть цих показів достатньо, щоб поставити під сумнів підозру ГПУ щодо лідера опозиції".

Нагадаємо, сьогодні Печерський районний суд Києва три години допитував народного депутата від фракції «Батьківщина» Олександру Кужель в рамках досудового розслідування справи про вбивство депутата Верховної ради 2-го скликання Євгена Щербаня. 

Згодом захист екс-прем’єр-міністра Тимошенко заявив, що прокурори під час судових слідчих дій здійснювали тиск на свідка, оскільки її покази не підтверджують обвинувачення у причетності тимошенко до вбивства народного депутата Євгена Щербаня.

Заступник начальника управління процесуального керівництва та підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури Лілія Фролова заявляє, що свідчення Кужель спростовують лінію захисту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.