НОВИНИ

Захист Тимошенко: прокурори під час суду тиснули на Кужель

Захист екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко заявляє, що прокурори під час судових слідчих дій здійснюють тиск на свідка Олександру Кужель, оскільки її покази не підтверджують обвинувачення, висунутого Тимошенко у причетності до вбивства у 1996 році народного депутата Євгена Щербаня. Про це повідомляє прес-служба Тимошенко.

"Захист розцінює запитання прокурорів, як тиск на свідка. Хотілося б нагадати, що до цього у судовому засіданні зовсім не цікавило, чому свідки надають покази, які відрізняються від показів у Генеральній прокуратурі. Неодноразово наголошувалося, що оцінка доказів на даному етапі розслідування не надається", - сказав Олександр Плахотнюк, коли сторона обвинувачення почала запитувати Кужель про причини неповного надання інформації під час її першого допиту у прокуратурі у травні 2012 року.

Захисник Тимошенко нагадав, що під час допиту попереднього свідка – колишнього голови Донецької обласної державної адміністрації Володимира Щербаня – суд відмовився прийняти до уваги документи, які свідчили про перерахування коштів з рахунків компанії дружини Євгена Щербаня на рахунок компанії сина Володимира Щербаня Артема через два дні після вбивства.

Як зазначила прес-служба, водночас Кужель неодноразово звертала увагу суду на невідповідність змісту її першого допиту у Генеральній прокуратурі та відповідного протоколу.

"Коли я підписувала протокол допиту, я запитала слідчих, чому у протоколі зазначені не всі відомості. Вони мені відповіли, що протокол – це "сухий" документ", - зазначила вона.

Крім того, свідок неодноразово повідомляла суду, що під час свого допиту у травні 2012 року не згадувала про конфлікт Євгена Щербаня з компанією "Ітера", оскільки побоювалася за своє життя. "Я надавала покази вперше. І я говорила те, що могла говорити при цій владі та цій прокуратурі", - пояснила Кужель.

Нагадаємо, сьогодні Печерський районний суд Києва три години допитував народного депутата від фракції «Батьківщина» Олександру Кужель в рамках досудового розслідування справи про вбивство депутата Верховної ради 2-го скликання Євгена Щербаня. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.