НОВИНИ

Британський експерт: угода з ЄС свідомо саботується з адміністрації Януковича

Своїми діями, в тому числі в позбавленням Сергія Власенка депутатського мандата, українська влада спалює всі мости з ЄС. Про це в коментарі виданню Business New Europe заявив експерт зі Східної Європи в лондонському банку Standard Bank Тімоті Еш.

«(Вирок Власенку – Ред.) досить неймовірний крок з боку української влади, який, здається, йде всупереч намірам держави просувати угоду про вільну торгівлю. ЄС в останні тижні і місяці, в тому числі, ймовірно, під час візиту Януковича в Брюссель минулого тижня, абсолютно ясно заявив, що застосування вибіркового правосуддя має бути припинене як ціна отримання угоди про зону вільної торгівлі у встановлений ЄС термін до травня. Здається, що український уряд буквально спалює мости з ЄС та Заходом, і в процесі цього підриває свої позиції в переговорах з Москвою», - вважає Еш.

Експерт припускає, що рішення (по Власенку – Ред.) насправді вказує на політичні перепалки всередині правлячої еліти щодо майбутнього напрямку України, і справа Власенка свідомо розроблена, щоб саботувати угоду про вільну торгівлю України з ЄС.

Читайте також: Недостратегія. Підписання угоди про асоціацію з ЄС можуть зірвати без участі Януковича

«Питання в тому, хто є рушійною таких заходів в адміністрації Януковича…Думаю, це свідчить про те, що адміністрація Януковича більшою мірою розділена, ймовірно між проросійським лобі в енергетичному секторі і більш прагматичним крилом, яке надає перевагу руху України на Захід. Жодна зі сторін наразі не має можливості отримати перевагу, але, здається, боротьба ведеться за лаштунками. Деякі спостерігачі в коментарі мені припускають, що нині ведеться організована кампанія з адміністрації, щоб саботувати будь-який шанс угоди з ЄС та МВФ», - додав він. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.