НОВИНИ

Кужель у суді заявила, що Щербань мав "вбивчий компромат"

Вбитий у 1996 році депутат Євген Щербань мав конфлікт і "вбивчий компромат" на "Ітеру". Про це повідомила свідок Олександра Кужель в рамках слідчих дій у суді.

За її словами, вперше вона познайомилася зі Щербанем на зустрічі, організованій Павлом Лазаренком, присвяченій економічному розвитку східних областей.

Вона розповіла, що у фракції, створеній Щербанем, були поважні стосунки, "ніхто нікого через коліно не ламав".

Кужель уточнила, що ніякого конфлікту між Щербанем і Лазаренком не було.

"На початку вересня Євген нас ошарашив, що його мають убити", - розповіла вона.

"В цей час в парламенті діяла слідча комісія по енергетичному ринку країни, і Щербань обіцяв їй дати "вбивчі" матеріали по одній з фірм. На допиті я не називала цю фірму - це була "Ітера", - сказала Кужель.

"Коли я спитала через кілька тижнів Щербаня, чому він мені не дає матеріали, він посміхнувся і сказав: "Я хочу, щоб ти була жива". Через кілька тижнів Щербаня убили", - розповіла свідок.

"Ми були впевнені, що це політичне убивство, а не економічне, він завжди добре вів бізнес. Те, що він уліз у політику, визначило його долю. Всі казали, що це вбивство могли провести лише спецслужби", - уточнила вона.

Кужель також розповіла, що Євген Щербань був дуже дружним з Володимиром Щербанем, тільки дякуючи його підтримці той став губернатором.

Але коли Євген Щербань заявив, що на виборах президента він підтримає Марчука, Володимир Щербань "взбєлєнілся і вийшов з партії".

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва розпочав допит депутата Верховної Ради від фракції ВО «Батьківщина» Олександри Кужель в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні про вбивство у 1996 році депутата Євгена Щербаня.

Раніше вона в інтерв'ю Тиждень.ua заявила, що вбивство Євгена Щербаня могли організувати тільки спецслужби.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.