НОВИНИ

Регіонал: після позбавлення Власенка мандата вже можна влітку приймати Україну в ЄС

Після рішення суду про позбавлення Сергія Власенка депутатських повноважень Украъна наблизилися до вирішення проблеми підписання про асоціацію з ЄС. Про це в коментарі Gazeta.ua заявив народний депутат від фракції Партії регіонів Михайло Чечетов.

"Я думаю, що своїм рішенням наш адміністративний суд, позбавивши мандата депутата Власенка, він волею-неволею "підіграв" бажанням європейських політиків, які хочуть посилити захист Юлії Тимошенко", - висловив думку політик.

Крім того, пояснюючи свою позицію, він сказав, що депутатська діяльність була перепоною для Власенка, щоб повністю займатися тільки захистом Тимошенко.

"Власенко ніколи було займатися захистом Юлії Тимошенко: він в залі сидить, в комітети ходить, на засідання фракції, то він у Харкові, то коли йому її захищати? А коли його позбавили мандата, йому не потрібно ходити туди, він тепер 25 годин на добу може захищати Юлію Тимошенко. Він тепер може переїхати до Харкова і жити з нею. Ми їм допомогли", - переконаний він.

Також Чечетов зазначив, що якщо "європейські політики щирі в своєму бажанні посилити захист Тимошенко, то вони повинні стоячи аплодувати щодо рішення суду, а якщо вони будуть критично оцінювати, то тоді вони не щирі, тоді у них подвійний стандарт".

"Після рішення суду ми наблизилися до вирішення проблеми підписання про асоціацію з ЄС. Вже можна влітку все проводити, і приймати Україну в ЄС", - резюмував народний депутат від фракції Партії регіонів.

Як повідомлялось, 6 березня Вищий адміністративний суд України позбавив депутатських повноважень народного депутата фракції "Батьківщина" Сергія Власенка. Пізніше лідер фракції Об'єднана опозиція Арсеній Яценюк готовий оскаржити рішення Вищого адмінсуду у справі щодо позбавлення мандата Сергія Власенка в Європейському суді з прав людини.

6 березня Вищий адміністративний суд України позбавив депутатських повноважень народного депутата «Батьківщини», захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка. Опозиція  готує позов до Європейського суду з прав людини, в якому проситиме переглянути рішення ВАСУ.

Віце-президент Європейського парламенту Яцек Протасевич назвав рішення ВАСУ щодо Власенка «кроком назад від підписання Угоди про асоціацію України з ЄС».

Раніше Держдепартамент США заявив, що вбачає у позбавленні мандата Власенка політичну мотивацію.США закликали українську владу «шанувати волю українських виборців, висловлену в жовтні 2012 року на парламентських виборах» і закінчити «політично мотивоване переслідування лідерів опозиції та виконувати міжнародні зобов’язання щодо верховенства закону та демократії».

МЗС України у відповідь на заяву Держдепу США закликало міжнародних партнерів «утримуватися від необґрунтованих закидів на адресу законодавчої, виконавчої та судової влади України».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.