НОВИНИ

Президент СКУ: позбавлення Власенка мандата віддаляє Україну від Європи

Позбавлення захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка депутатського мандату віддаляє Україну від Європи. Таку думку висловив президент Світового конгресу українців Євген Чолій в інтерв'ю Голосу Америки.

«Я думаю, що сучасні владні структури України повинні прислухатись до закликів ЄС повертатись до більш демократичного способу правління.  І такі рішення як сьогоднішні віддаляють Україну від ЄС», - сказав президент СКУ.

Чолій наголосив на важливості підписання  Угоди про асоціацію України з ЄС.  «Ми закликаємо ЄС не вирішувати це питання на підставі дій сучасної влади, а вирішувати це питання на довгостроковий термін: чи є краще, щоб Україна була в ЄС, чи краще, щоб країна мала статус-кво, чи,  щоб Україна увійшла у Митний союз чи Єврозійський союз, що є найгіршою альтернативною з нашої перспективи», - сказав він.

Голова СКУ також додав, що «коли українська влада буде робити такі кроки, як зараз та віддаляти Україну від Європи, вона мусить за ті кроки  відповісти перед електоратом».

Нагадаємо, 6 березня Вищий адміністративний суд України позбавив депутатських повноважень народного депутата «Батьківщини», захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка. Опозиція  готує позов до Європейського суду з прав людини, в якому проситиме переглянути рішення ВАСУ.

Віце-президент Європейського парламенту Яцек Протасевич назвав рішення ВАСУ щодо Власенка «кроком назад від підписання Угоди про асоціацію України з ЄС».

Раніше Держдепартамент США заявив, що вбачає у позбавленні мандата Власенка політичну мотивацію.США закликали українську владу «шанувати волю українських виборців, висловлену в жовтні 2012 року на парламентських виборах» і закінчити «політично мотивоване переслідування лідерів опозиції та виконувати міжнародні зобов’язання щодо верховенства закону та демократії».

МЗС України у відповідь на заяву Держдепу США закликало міжнародних партнерів «утримуватися від необґрунтованих закидів на адресу законодавчої, виконавчої та судової влади України».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.