НОВИНИ

У Росії сумніваються, що Янукович зможе вплинути на Верховну Раду у питанні "труби"

Керівництво Росії сумнівається, що домовленості щодо спільного управління газотранспортною системою (ГТС), які можуть бути досягнуті на рівні президентів, будуть проведені через Верховну Раду України. Про це сказав директор Інституту країн СНД Константін Затулін.

«Є тема, є принципова домовленість обговорювати питання оренди ГТС. Із урахуванням не повної нашої впевненості в тому, що все, що наші партнери обіцяють, вони спроможні провести через Верховну Раду при нинішньому розладі, РФ запропонувала перенести візит президента України 18 грудня минулого року. Тоді українська сторона не готова була дати гарантії про те, що все, що вона обіцяє, буде виконано», - сказав Затулін.

При цьому він уточнив, що йдеться про внесення змін до переліку законів, які перетворили ГТС України на «священну корову, до якої не можна наблизитися, молоком її нагодувати, подоїти, оскільки вона є національним надбанням».

«В Україні під враженням від загрози з боку москалів стільки прийнято суворих законодавчих заборон на долю української ГТС, що всі питання її подальшого існування регламентовані, окрім одного: яким чином вона існуватиме без газу», - додав він.

Він повідомив, що українські партнери не були готові на «матеріальному рівні» виконання своїх зобов'язань про зняття обмеження з управління ГТС спільним підприємством, яке може бути створено Росією та Україною. При цьому він додав, що до вирішення цього питання влада України поки не приступила.

На його думку, ситуація після проведення виборів до Верховної Ради ускладнилася, оскільки влада України спирається на формальну більшість. Затулін також вважає, що існує серйозний сумнів, що діюча більшість проіснує до кінця повноважень цього складу Верховної Ради.

«У цій ситуації ми у РФ не завжди можемо бути впевнені, що наші партнери по переговорах – Президент України спроможний здійснити все те, про що ми разом домовляємося», - сказав Затулін.

За його словами, сьогодні будь-яка домовленість між РФ і Україною сприймається українською опозицією як така, що шкодить національним інтересам і піддаватиметься критиці.

Нагадаємо, раніше посол Росії в Україні Міхаїл Зурабов заявив, що російська сторона вважає за можливе передачу української газотранспортної системи в управління газотранспортному консорціуму, не змінюючи при цьому форми її власності. 

Нагадаємо, 22 лютого в проекті "Діалог з країною" президент Віктор Янукович заявив, що газова труба, можливо, буде передана в оренду Росії. "Скоріш за все, ми, як кажуть, трубу не будемо продавати, нікому. Скоріш за все, вона залишиться в державі. Можливо, на тих умовах, на яких ми бачимо, ця труба буде передана в оренду. Таким чином,щоб орендної плати вистачало на утримання цієї труби, щоб розділити відповідальність про утримання цієї ГТС з нашими партнерами і, безумовно, отримувати гарантії прокачки відповідних обсягів газу", – сказав Янукович.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.