НОВИНИ

В ООН нагадали Україні про гендерну нерівність

Організація Об'єднаних націй відзначила відставання України від європейських стандартів гендерної рівності. Про це сказала директор Фонду народонаселення ООН в Україні Нузхат Ехсан під час круглого столу за темою "Рівність чоловіків і жінок для соціального розвитку".

"Гендерна рівність для України ще далеко не реальність. (...) Україна значно відстає від європейських стандартів гендерної рівності," - сказала Ехсан.

Вона зазначила, що жінки в Україні становлять 54% населення, але в новому скликанні парламенту лише 10% жінок, і їх роль в соціальній і політичній сфері залишається маргінальною.

Згідно з результатами досліджень під егідою ООН, в українському суспільстві продовжують існувати гендерні стереотипи, зокрема професійні.

Ехсан додала, що жінки в Україні заробляють лише 70% від заробітку чоловіків, займаючи такі посади, незважаючи на високий рівень кваліфікації і часом кращу, ніж у чоловіків, освіту.

Вона висловила сподівання, що державна програма забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року, що розробляється Міністерством соціальної політики, буде зосереджена на збільшенні присутності жінок на ринку праці.

На завершення Ехсан сказала, що ООН підтримує зусилля Кабінету Міністрів, Мінсоцполітики, громадянського суспільства в підвищенні рівня обізнаності про сімейному насильстві та протидію замовчування такого насильства.

Нагадаємо, раніше прес-служба Міністерства соціальної політики повідомила, що Кабінет Міністрів розгляне Держпрограму забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків до 2016 року.

Як відомо, за результатами дослідження громадської думки, який на початку лютого опублікував Національний Демократичний Інститут, більше половини українців вважає, що на виборних посадах недостатня кількість жінок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.