НОВИНИ

У Держлікслужбі розповіли, що вже видали майже 130 ліцензій на іноземні ліки

Станом на 18 годину 4 березня подано 130 заяв та вже прийнято рішення про видачу 129 ліцензій на провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

"Наразі діє спрощена процедура видачі ліцензій. Будь-яких ускладнень з постачанням лікарських засобів іноземного виробництва не очікується. Безперешкодно до України потраплять вакцини, препарати для лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями, гемофілією, туберкульозом, гепатитом, ВІЛ/СНІДом, оскільки імпортери, що їх завозять, вже отримали відповідні ліцензії", - заявляють в МОЗ.

Зазначається, що до 1 грудня 2013 з іноземними фармацевтичними виробниками та імпортерами буде узгоджено порядок видачі ліцензій на імпорт лікарських засобів, який повною мірою відповідатиме європейській практиці.

"Ліцензування імпорту лікарських засобів в ЄС діє згідно Директиви 2001/83/ЄС Європейського парламенту та Ради ЄС від 6 листопада 2001 року (стаття 40). Процедура ліцензування імпорту прийнята в 27 країнах ЄС, таких як: Австрія, Німеччина, Італія, Іспанія, Франція, Данія, Польща, Бельгія та інші", - додали у прес-службі.

Нагадаємо, з 1 березня по 1 грудня 2013 року в Україні діє заявний принцип для отримання документів на право ввезення імпортних препаратів в Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.