НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

За махінації з бюджетними коштами під час Євро-2012 засудили 12 осіб

Дванадцять осіб отримали покарання у вигляді позбавлення волі або умовний термін ув'язнення за порушення законодавства під час підготовки та проведення чемпіонату з футболу Євро-2012. Про це Тиждень.ua повідомили в прес-службі Генпрокуратури.

Генпрокуратура також повідомила про окремі випадки порушення законодавства під час підготовки до чемпіонату.

Зокрема, прокуратура Львівської області у 2010 році порушила кримінальну справу щодо першого заступника Львівського міського голови, який, виконуючи обов’язки міського голови міста Львова, як головний розпорядник бюджетних коштів видав розпорядження, яким змінив видатки міського бюджету, внаслідок чого 6,8 млн. грн., передбачених на будівництво стадіону в місті Львові, використано не за призначенням.

Прокуратура Львова 2010 року порушила кримінальну справу за фактом заволодіння бюджетними коштами в сумі 1 млн. грн. шляхом підроблення службовими особами ТзОВ «Арка Моріс» актів про виконані роботи з реконструкції стадіону комплексно-спортивної бази Львівського державного університету фізичної культури.

До суду прокуратура Львова надіслала кримінальну справу стосовно голів товариств індивідуальних забудовників та експлуатації гаражів, які у 2009 році шляхом підроблення документів при відчуженні 37 гаражних боксів управлінню капітального будівництва Львівської облдержадміністрації незаконно отримали 2,1 млн грн, виділених на організацію та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

Прокуратура Рівненської області встановила, що одне із ТОВ області, з яким Служба автомобільних доріг уклала договір на виконання ремонту мосту через річку Стир на автомобільній дорозі Київ – Ковель – Ягодин, без відповідного дозволу було виконано робіт на 2,3 млн грн.

Посадові особи Служби автомобільних доріг у Харківській області завищили обсяги робіт із влаштування вирівнюючого шару на ділянці дороги М-03-2, внаслідок чого державі заподіяні збитки в розмірі 1 млн 530 тис 300 гривень. За цим фактом прокуратурою Харківської області розпочато досудове розслідування.

Виявлено правопорушення і в Полтавській області. Так, службові особи ТОВ, здійснюючи підрядні роботи з капітального ремонту автомобільної дороги Київ – Харків – Довжанський, незаконно використали 2,9 млн. гривень.

У Чернігівській області посадові особи Служби автомобільних доріг з одним із ЗАТ уклали договір підряду з капітального ремонту автодороги Кіпті – Глухів – Бачівськ, на що у грудні 2009 року витрачено 18,8 млн. гривень. Проте роботи виконувались на іншій автодорозі – Чернігів – Мена – Сосниця – Грем’яч, фінансування яких з державного бюджету не передбачалось.

17 липня 2012 року господарським судом Києва на користь Національного агентства з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини Євро-2012 та реалізації інфраструктурних проектів стягнуто з ТОВ «Трест Промтехмонтаж-2» 15 млн. грн., незаконно перерахованих під час реконструкції стадіону «Галичина».

Крім цього, за результатами ревізії НСК «Олімпійський» впродовж 2008-2010 років встановлено сплату 541,4 тис. грн. коштів державного бюджету комерційним підприємствам за роботи з планування прилеглої до спорткомплексу території, які фактично не виконано.

24 березня 2010 року  Генпрокуратура порушила кримінальну справу стосовно колишнього виконувача обов’язки генерального директора НСК «Олімпійський» та його заступника, що в інтересах комерційних підприємств-нерезидентів у березні 2009 року підписали два договори консультаційного супроводу проекту реконструкції об'єктів спорткомплексу з англійською компанією на суму 462 тис. фунтів стерлінгів та фінляндською компанією на суму 581,4 тис. євро, за якими незаконно сплачено 10,8 млн. гривень.

Також встановлено, що АТХК «Київміськбуд» будівельно-монтажні роботи на спорткомплексі «Олімпійський» не виконувало. Для їх проведення незаконно витрачено 4,8 млн. грн., унаслідок безпідставного завищення вартості та обсягів робіт службові особи п’яти столичних підприємств незаконно отримали 3 млн. гривень.

Прокуратура Деснянського району міста Києва порушила кримінальну справу стосовно службових осіб Республіканського вищого училища фізичної культури та одного із ТОВ, які до актів виконаних робіт включили роботи, що фактично не виконувалися, на суму 4 млн. грн. та завищили загальновиробничі витрати на суму півмільйона гривень.

"За інформацією, наданою прокуратурами обласного рівня, станом на 25.02.2013 ухвалено обвинувальні вироки в низці кримінальних справ зазначеної категорії. Дванадцять осіб за обвинувальними вироками судів отримали покарання у вигляді позбавлення волі, зокрема, засуджені до реального відбування покарання та зі звільненням від відбування покарання з випробуванням на підставі ст.75 КК України", - йдеться у відповіді прес-служби.

Як повідомляв Тиждень.ua, Міністерство внутрішніх справ зафіксувало 126 злочинів, пов’язаних із нецільовим використанням коштів, виділених на будівництво і реконструкцію об’єктів у рамках підготовки до чемпіонату Євро-2012. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.