НОВИНИ

У Ватикані починаються консультації щодо кандидатури нового Папи

У Синодальній залі Апостольського палацу - штаб-квартирі Римсько-католицької церкви від 4 березня починає працювати генеральна конгрегація - спеціальна асамблея кардиналів. Офіційне запрошення на неї було розіслано 1 березня, у перший день "вакантного престолу", оголошеного після зречення Бенедикта XVI. Про це повідомив керівник служби друку Святого Престолу падре Федеріко Ломбарді.

Генеральна конгрегація являє собою найважливіші розширені консультації перед голосуванням на конклаві.

"Конгрегація об'єднує всіх кардиналів, в тому числі тих, кому вже виповнилося 80 років і хто не буде брати участь у голосуванні. Кардинали в ці дні повинні обміркувати й обговорити ситуацію в Церкві, її співвідношення із сучасним світом, проблеми, які перед нею стоять, щоб зрозуміти, хто повинен бути обраний, хто найбільш підходить для того, щоб взяти на себе управління Церквою", - розповів Ломбарді.

"Після цих консультацій, коли учасники високого зібрання вирішать, що готові до виборів, буде призначена дата початку безпосереднього голосування, тобто, конклаву", - пояснив Ломбарді, нагадавши, що для того, щоб стати Папою Римським, здобувачеві потрібно набрати 2/3 голосів.

Таким чином, Ломбарді побічно підтвердив, що ще до голосування головні кандидати вже визначені, і завдяки генеральній конгрегації тривалість конклаву може істотно скоротитися.

Місцеві спостерігачі припускають, що дата конклаву буде призначена відразу.  Серед фаворитів на престол називаються архієпископ Мілана Анджело Скола, архієпископ Відня Крістофер Шонберн, який вважається прогресистом, а також аргентинський кардинал Леонардо Сандрі  - консерватор.  

Сам "почесний верховний понтифік"  - Бенедикт ХVI, не бере участі ні в конклаві, ні в конгрегації.  

Нагадаємо, 28 лютого Бенедикт XVI, який став 265-м Папою Римським, завершив своє служіння як глава Римсько-католицької церкви.

Читайте також: Папа йде

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.