НОВИНИ

Ізраїльський прем'єр вважає, що Іран виграв час для ядерної програми

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що переговори міжнародного співтовариства з Іраном лише дають час на безперешкодного продовження ядерної програми.

Нетаньяху розповів, що отримав від США докладну інформацію про зустріч представників шести світових держав з іранською делегацією і не побачив позитивних зрушень. Переговори відбулися цього тижня в Алма-Аті, продовжаться технічною зустріччю в Стамбулі і у квітні поновляться в Казахстані.

"У мене склалося враження, що єдине, що було досягнуто на переговорах, це пауза, яку Іран збирається використовувати для продовження збагачення урану з метою створення атомної бомби, і він дійсно просувається до цієї мети", - сказав Нетаньяху, виступаючи на недільному засіданні уряду.

Про підсумки алма-атинської зустрічі керівникам Ізраїлю повідомив заступник держсекретаря США Уенді Шерман, який очолював американську делегацію на переговорах з Іраном. Він зустрічався в Єрусалимі з президентом Ізраїлю Шимоном Пересом і радником Нетаньяху з національної безпеки Яаковом Амідрором

Нагадаємо, наприкінці лютого МАГАТЕ заявило, що іранські інженери встановили 180 центрифуг зі збагачення урагану нового типу на ядерному об'єкті в Натанзі.

Як відомо, США, низка інших країн Заходу та Ізраїль звинувачують Іран у розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома.

На сьогодні щодо Ірану діють кілька резолюцій Ради Безпеки ООН і ухвалені в односторонньому порядку низкою країн та організацій, які вимагають від Ірану забезпечити повну прозорість ядерної програми і довести її виключно мирну спрямованість.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.