НОВИНИ

Російські спецслужби затримали 10 ісламських екстремістів

Співробітники управління ФСБ по Петербургу і Ленінградській області затримали на території регіону 10 членів забороненої ісламської екстремістської організації. Про це повідомила прес-служба управління.

За словами співрозмовника, в рамках кримінальної справи за ст.282.2 (організація діяльності екстремістської організації), яка перебуває у провадженні слідчої служби управління, 2 березня було проведено низку обшуків за місцями перебування встановленого на території регіону осередку об’єднання «Нурджулар».

«Виявлена ​​та вилучена екстремістська та ісламська література турецькою і російською мовами, заборонена судами до поширення. Затримано і доставлено в управління ФСБ п'ятеро громадян РФ, четверо громадян Азербайджану і одного громадянина Туркменістану», – розповів співрозмовник.

Згідно із повідомленням, розглядається питання про обрання їм запобіжного заходу.

Міжнародна релігійна організація «Нурджулар», яка пропагує ісламський фундаменталізм, визнана екстремістською і заборонена на території Росії рішенням Верховного суду РФ 10 квітня 2008 року. Засновником та ідеологом секти був турецький духовний діяч Саід Нурсі (1876-1960 рр.).

Основна діяльність «Нурджулар» спрямована на пропаганду ідеї тюркської переваги, необхідності об'єднання ісламського світу і створення мусульманської держави Великий Туран на основі «освіченого шаріату».

Зовні прихильники «Нурджулару» не виділяються серед мусульман: воліють голити бороди, носять костюми, але намагаються ізолюватися від суспільства і створюють невеликі медресе закритого типу, де можуть вести антидержавну пропаганду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.