НОВИНИ

В Малі вбито ще одного із лідерів "Аль-Каїди"

На півночі Малі убитий один із лідерів «Аль-Каїди» в Північній Африці – Абдельхамід Абу Зейд. Про це заявив президент Чаду Ідрісс Дебі.

За його словами, бойовик був убитий під час бою з підрозділами армії Чаду.

Алжирець Абу Зейд вважався другою людиною в керівництві «Аль-Каїди» в ісламському Магрибі.

Раніше про вбивство Абу Зейда повідомило алжирське телебачення.

Військовий контингент з Чаду разом із французькими військами і малійській урядовими силами бере участь в операції проти ісламістів на півночі Малі.

Абдельхаміда Абу Зейда називали одним із найжорстокіших бойовиків у Північній Африці.

Вважається, що Абу Зейд причетний до вбивства двох західних заручників: британця Едвіна Дайера 2009 року і француза Мішеля Жермано 2010 року.

У зв'язку з цим, виникають питання про долю ще кількох французьких заручників, які, за деякими відомостями, перебували у в'язниці Абу Зейда.

Як передає агентство France-Press, представник американської влади, який побажав залишитися невідомим, назвав повідомлення про вбивство Абу Зейда «таким, якому можна вірити».

Водночас, французькі офіційні особи поставилися до цієї інформації обережно: представник уряду Наджат Валло-Белькасем підкреслила, що факт загибелі бойовика залишається непідтвердженим.

Згідно із репортажем алжирського телеканалу Ennhatar TV, Абдельхамід Абу Зейд був у числі 40 інших бойовиків, убитих під час бойових дій на території Малі неподалік від алжирського кордону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.