НОВИНИ

Павєл Ходорковскій: Батько вважав, що Росія пройшла точку неповернення і закони діють

Син екс-голови ЮКОСа Міхаіла Ходорковського Павєл заявив, що його батько був переконаний в тому, що виграє судовий процес, якщо той буде чесним. Про це він сказав в інтерв’ю «Українському тижню», опублікованому у свіжому числі журналу.

«Він не сумнівався, що виграє процес, якщо той буде чесним. Вважав, що Росія пройшла точку неповернення і закони діють. Нині батько зізнається, що помилився, що йому забракло мудрості в безвихідній ситуації», – розповів Павєл Ходорковскій.

Щодо людей, які виявилися на боці опонентів, то звинувачувати можна багатьох, зауважує він.

«Ініціатори процесу – Ігорь Сєчін (нині президент державної нафтової компанії «Роснефть», на той час помічник президента. – Ред.) і Путін. Останній також через особисту неприязнь після зустрічі, на якій президент особисто просив батька не фінансувати опозицію. Але той не вважав, що глава держави має на це право. Йшлося про припинення фінансування Компартії. Особисто батько не давав гроші КПРФ, але комуністів підтримував один із менеджерів ЮКОСу. Тож припиняти фінансування не належало до компетенції Ходорковского. Путін сприйняв таке пояснення як непослух, адже в його структурі підлеглі не можуть мати власних політичних поглядів», – додав син Ходорковского.

Повну версію інтерв’ю з Павєлом Ходорковскім читайте у №9 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.