НОВИНИ

Павєл Ходорковскій: Найбільша проблема Росії – віра в доброго царя

Син колишнього глави російської нафтової компанії ЮКОС Міхаіла Ходорковского Павєл заявив, що найбільша проблема російського суспільства полягає в тому, що йому притаманна віра в «доброго царя». Про це він сказав в інтерв’ю «Українському тижню», опублікованому у свіжому числі журналу.

«Російському суспільству притаманні прагнення до патерналістських цінностей, віра в доброго царя. Це наша найбільша проблема. Але ж добрий цар може перетворитися на поганого. До того ж, функціонування всієї держави не повинно залежати від однієї людини», – заявив Ходорковскій.

На його думку, російське суспільство весь час припускається помилки, оскільки шукає «лідера з позитивною програмою».

«Коли не знаходимо, розводимо руками й скаржимося, що опозиція не готова. Насправді, на мою думку і на думку батька, насамперед треба створити дієві інститути», – додав він.

Як зазначив Павєл Ходорковскій, у США, де він зараз проживає із сім'єю, незалежно від того, «чи хороший президент Буш, чи поганий президент Обама, судова система працюватиме однаково, як і система соціального страхування».

«Зміни – це довгий болючий процес, який потребує неймовірних зусиль і координації між Конгресом, Сенатом і Білим домом. Чи то на гірше, чи на краще, але це дає суспільству відчуття стабільності»,  підсумував він.

Повну версію інтерв’ю з Павєлом Ходорковскім читайте у №9 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.