НОВИНИ

Події 2 березня: ліквідація «Нашої України», ультиматум захисників Гостинного двору та смерть мера Миколаєва

2 березня з'їзд "Нашої України" під головуванням Сергія Бондарчука прийняв рішення ліквідувати партію; під час мітингу на захист Гостинного двору активісти виснули владі ультиматум; на 65-му році життя помер міський голова Миколаєва Володимир Чайка

Сьогодні 12-й з'їзд партії "Наша Україна" під головуванням Сергія Бондарчука прийняв рішення ліквідувати партію. Під час з’їзду  також планувалося заслухати звіт Віктора Ющенка про результати участі партії у виборах до Верховної Ради 2012 року.

У коментарі Тиждень.ua речник Віктора Ющенка Ірина Ванникова заявила, що сьогоднішній з’їзд "Нашої України" нелегітимний, а Сергій Бондарчук, котрий організував цей захід, не є членом партії. Ванникова також висловила впевненість, що Міністерство юстиції не скасує реєстрацію партії "Наша Україна".

В той же час  Сергій Бондарчук запевнив журналістів, що рішення про ліквідацію партії легітимне.

У Києві відбувся концерт-мітинг на захист Гостинного двору, в якому взяли участь півтисячі активістів, серед яких представники громадських організацій та партій «Свобода» і УДАР. Наприкінці організатори акції висунули владі ультиматум. Активісти зібрали приблизно тисячу підписів під відкритим зверненням з вимогою повернути Гостиного двору статус пам`ятки архітектури,  забезпечити передачу будівлі державним та комунальним закладам науки, культури і мистецтв та розслідування обставин застосування сили бійцями спецпідрозділу «Беркут» під час подій в Гостинному дворі 18 лютого.

В цей час навколо Контрактової площі стояло до 25 автобусів із «Беркутом» та 10 великих автозаків  Як повідомив кореспонденту Тиждень.ua на правах анонімності  один із офіцерів міліцейського спецпідрозділу, керівництво міліції викликало підкріплення з Вінницької області. На представника громадської організації «Нова політика», яка організовувала концерт - мітинг назахист Гостинного двору, міліція склала адмінпротокол.

Видання ZN.UA. повідомило, що заступника міністра аграрної політики Миколи Присяжнюка, керівника апарату МінАП Михайла Чужмира було затримано при отриманні хабара. У міністерстві цю інформацію заперечили.

Народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко заявив про злочин, вчинений щодо нього працівницями авіакомпанії, які не зареєстрували його на рейс Київ-Сімферопіль без паспорту.

Стало відомо, що Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, розглянувши касацію на вирок колишньому народному депутату Вікторові Лозінському, зменшив термін його ув’язнення до 10 років.

На 65-му році життя помер мер Миколаєва Володимир Чайка.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.