НОВИНИ

Захисники Гостинного двору висунули владі ультиматум

Організатори акції в Гостинному дворі висунули вимоги владі у вигляді відкритого звернення, а в разі їхнього невиконання – вони мають намір забезпечити їх самостійно.

Вони також обіцяють блокувати в`їзд важкої техніки на територію Гостиного двору.

Активісти зібрали близько 1 тисячі підписів під відкритим зверненням до органів держвлади з вимогою повернути Гостиного двору статус пам`ятки архітектури. Зокрема, вони вимагають від Верховної Ради – виключення із закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння іпотечному кредитуванню», внесеної в прикінцеві положення норми п.8 ч.2 ст.3, якою внесено зміни до переліку пам`яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації, з якого був виключений Гостинний двір.

Від усіх силових відомств мітингувальники вимагають розслідування обставин застосування сили бійцями спецпідрозділу «Беркут» під час подій в Гостиному дворі 18 лютого.

Від Кабміну захисники вимагають забезпечення передачі будівлі державним та комунальним закладам науки, культури і мистецтв.

Як повідомлялось, сьогодні міліція пригнала під Гостинний двір 25 автобусів з "Беркутом" і 10 автозаків. Згодом міліціонери склали адмінпротоколи на організаторів мітингу-концерту на захист Гостинного двору.

Кореспонденту Тиждень.ua на правах анонімності один із офіцерів міліцейського спецпідрозділу повідомив, що керівництво міліції вирішило, що одного київського «Беркуту» під Гостинним двором буде замало, тож, викликало підкріплення з Вінницької області.

Нагадаємо, 18 лютого бійці «Беркуту» застосували силу до активістів, які зайняли територію Гостинного двору. Били як звичайних активістів, так і журналістів й навіть народних депутатів. Було затримано 39 осіб, у тому числі – й народного депутата від ВО «Свобода» Андрія Міщенка.

У той же день,Захарченко пообіцяв провести службове розслідування щодо подій у Гостинному дворі і притягнути працівників МВС до відповідальності.

Згодом, після внутрішньої перевірки в МВС Захарченко заявив, що представники правоохоронних органів не порушували законів під час подій у Гостинному дворі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.