НОВИНИ

Королевська вирішила зайнятися гендерними проблемами

Кабінет Міністрів розгляне Держпрограму забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків до 2016 року. Про це заявила міністр соціальної політики Наталія Королевська, передає прес-служба Мінсоцполітики.

Документ вже практично готовий і буде поданий до уряду найближчим часом.

"Ми маємо системно вирішувати гендерні проблеми. Базовим документом у цій сфері повинна стати Державна програма забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", - вважає вона.

"Це дасть змогу не тільки вдосконалити законодавчу базу у цій сфері, встановити європейські стандарти, але й, наприклад, скоротити розрив у рівні заробітної плати чоловіків та жінок", - зазначила Королевська.

За її словами, сьогодні такий розрив в оплаті праці становить 29,5%. До того ж, жінки очолюють лише 26% малих підприємств, 15% – середніх і лише 12% – великих.

Загалом у світовому рейтингу представництва жінок у владі Україна посідає 118 місце зі 180 країн, а у рейтингу рівноправ’я за статтю – 64 місце з 135-ти.

Поміж цілей державної гендерної політики Королевська відзначила забезпечення рівних прав для жінок і чоловіків та захист дітей і материнства.

"Я – мати двох синів, і хочу мати ще дітей. А тому по доброму заздрю й схиляю голову перед жінками, які виховують значно більше діток. Скажу відверто: керувати міністерством простіше, ніж виховувати дітей", – резюмувала Королевська.

Нагадаємо, за результатами дослідження громадської думки, який на початку лютого опублікував Національний Демократичний Інститут, більше половини українців вважає, що на виборних посадах недостатня кількість жінок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.