НОВИНИ

США нададуть сирійським повстанцям $60 млн на харчі та ліки

Державний секретар США Джон Керрі заявляє, що Вашингтон надасть невійськову допомогу, зокрема, харчі і ліки, сирійським повстанцям, які домагаються повалення режиму президента Башара Асада. Про це Керрі заявив 28 лютого в Римі після зустрічі «Друзів Сирії».

За словами Керрі, США нададуть опозиції додатково $60 мільйонів.

Як заявив Керрі, рішення США має посилити тиск на Асада, щоб він пішов у відставку і звільнив шлях для демократичних перетворень.

Перед зустріччю держсекретар США провів переговори з головою провідного об’єднання сирійської опозиції, Національної коаліції сирійських революційних і опозиційних сил, Муазом аль-Хатібом.

«США і всі країни, представлені тут, вважають, що Сирійська опозиційна коаліція може успішно йти шляхом мирних перетворень, але не може цього зробити сама. Їй потрібно більше підтримки від нас усіх, їй також треба, щоб Башар Асад ухвалив інший набір рішень», – сказав Керрі.

На зустріч групи «Друзів Сирії» – країн, які мають намір надати невійськову допомогу опонентам режиму сирійського президента Башара Асада, з’їхалися представники десятків країн.

Як повідомлялось, нещодавно Національна коаліція опозиційних і революційних сил Сирії відхилила запрошення відвідати Москву і Вашингтон для переговорів про мирне вирішення конфлікту в країні. Також опозиціонери відмовилися від участі у зустрічі міжнародної групи "Друзів Сирії" у Римі.

Нагадаємо, кількість біженців з Сирії, що покинули свої будинки під час збройного конфлікту між силами опозиції та урядовими військами, досягла більше 900 тисяч осіб.

Збройний конфлікт між урядовими силами і опозицією триває в Сирії з березня 2011 року. Раніше повідомлялося, що жертвами насильства в країні стали приблизно 60 тисяч осіб.

Влада Сирії заявляє, що стикнулася з опором добре озброєних бойовиків, підтримка яким надається ззовні.