НОВИНИ

Меджліс обіцяє відповісти на "провокації влади" протестами

Меджліс кримськотатарського народу готовий вивести на вулиці тисячі людей, якщо влада перешкоджатиме традиційному вшануванню пам’яті жертв депортації, що відзначається 18 травня. Про це голова Меджлісу, народний депутат Мустафа Джемілєв.

Джемілієв назвав «провокацією влади» відмову  Сімферопольського міськвиконкому погодити запропоновані Меджлісом традиційні заходи, присвячені пам'яті жертв депортації кримських татар.

За словами Джемілєва, у Меджлісі це розцінили як спробу усунути представницький орган кримських татар від організації жалобних заходів і спровокувати заворушення.  «Ми робитимемо те, що робили всі останні 23 роки підряд. А вони, якщо захочуть щось інше, то побачать результат», – зазначив Мустафа Джемілєв.

За його даними, влада планує залучити до проведення цих заходів членів Ради представників кримськотатарського народу при президентові, які вороже налаштовані до Меджлісу та його лідерів, а для демонстрації підтримки цієї структури з боку людей – збирається підвезти з регіонів бюджетників. «Але ж кримські татари теж не мовчатимуть. Прийдуть з п’яти боків колонами, заповнять майдан. А якщо не допустять туди – будуть перекриті дороги, паралізовано рух, щонайменше у Сімферополі, а можливо, це перекинеться і на інші регіони автономії. Дуже небезпечна гра. Вона може призвести до нехороших наслідків. І тому ми звертатимемо увагу міжнародних організацій на цю провокацію», – повідомив голова Меджлісу.

Мустафа Джемілєв вказав, що нинішній уряд автономії останнім часом проводить різку антикримськотатарську політику, і це дуже дратує кримських татар і стимулює протестні настрої.   «Зараз так загострилася ситуація, що дуже багато людей розлючені через ту політику, що ведеться стосовно кримських татар. Тому настрій людей, очевидно, буде не дуже мирний. Ми, звичайно старатимемося, щоб все це було у мирному руслі. Але не слід виключати якоїсь протидії жалобним заходам, якість акції, мирні акції, звичайно, але з вимогами відставки уряду», – наголосив Мустафа Джемілєв.

Відповідальність за можливу ескалацію етнополітичної обстановки в Криму Мустафа Джемілєв поклав на центральну владу України, а також особисто на прем’єр-міністра автономії Анатолія Могильова. «Такі люди, як Могильов, з такими печерними поглядами, які стверджують, що Сталін свого часу вчинив правильно, депортувавши кримських татар, та й не лише кримських татар, але й інші народи, – такі не можуть бути у владі, обіймати якісь державні посади», – заявив голова Меджлісу.

Як повідомлялось, голова Ради міністрів АРК Анатолій Могильов вважає провокації напередодні Дня депортації кримських татар, про які заявляє Меджліс, є «надуманими», інформаційна ситуація довкола цього «нагнітається штучно», а звинувачення з боку «окремих кримськотатарських політичних діячів» на адресу керівництва країни і Криму у «недостатній увазі до відновлення прав депортованих народів, недотриманні прав і свобод громадян – безпідставні».

Читайте також: Мустафа Джемілєв: Влада проводить курс на «зачистку» управлінського корпусу автономії від кримських татар

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.