НОВИНИ

Третина українців підтримує змішану систему виборів

49,3% українців вважають, що вибори до Верховної Ради треба проводити за партійними списками, 32,4% виступають за вибори за пропорційно-мажоритарною системою. Такими є результати соціологічного дослідження, проведеного з 8 до 14 лютого "Українським демократичним колом" на замовлення громадської організації "Інститут політики".

Згідно з опитуванням, 49,3% українців  вважають, що вибори до Верховної Ради треба проводити за партійними списками. З них 47% виступають на відкриті і 2,3% - за закриті партійні списки.

На думку третини респондентів  - 32,4%, парламентські вибори треба проводити за нині чинною змішаною системою, коли половина депутатів обирається за партійними списками, а решта - в одномандатних виборчих округах. Не змогли визначитися 18,3% опитаних.

Більшість виборців у Західному регіоні (54%) та Південному регіонах (56,4%), а також відносна більшість у Східному регіоні (48,4%) підтримують проведення парламентських виборів за партійними списками.

У Центральному регіоні кількість прихильників виборів за змішаною системою (42,6%) та за партійними списками (38,7%) є фактично однаковою - відмінності статистично не значущі.

Як відомо, вибори до Верховної Ради в жовтні 2012 року пройшли за пропорційно-мажоритарною системою, згідно з законом про вибори народних депутатів, ухваленому в листопаді 2011

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.