НОВИНИ

Посол РФ: Україна могла б залишатися власником своєї ГТС при двосторонньому консорціумі

Російська сторона вважає за можливе передачу української газотранспортної системи в управління газотранспортному консорціуму, не змінюючи при цьому форми її власності. Про це заявив посол Росії в Україні Міхаїл Зурабов на брифінг в Києві 27 лютого.

"Ми вважаємо, що цілком можливе збереження власності щодо української ГТС за українською стороною і прийняття відповідних законодавчих рішень, які б дозволили передати її, не змінюючи форми власності, в управління консорціуму", - сказав посол .

Він також додав, що російська сторона, виходячи з тих заяв, які раніше звучали, передбачала і готувала відповідні документи, орієнтуючись на те, що це повинен бути двосторонній консорціум.

Водночас Зурабов наголосив, що російська сторона звернула увагу на той факт, що українські партнери провели консультації з європейськими колегами "на полях саміту Україна-ЄС" про можливість повернення до ідеї тристороннього консорціуму.

"Тому це питання, напевно, потребує уточнення", - сказав посол.

Відповідаючи на запитання про те, чи може передання української ГТС в оренду російській стороні зумовити зниження ціни на газ, посол сказав: "Відповідь ствердна, таке рішення може бути знайдене".

Нагадаэмо, 22 лютого в проекті "Діалог з країною" президент Віктор Янукович заявив, що газова труба, можливо, буде передана в оренду Росії. "Скоріш за все, ми, як кажуть, трубу не будемо продавати, нікому. Скоріш за все, вона залишиться в державі. Можливо, на тих умовах, на яких ми бачимо, ця труба буде передана в оренду. Таким чином,щоб орендної плати вистачало на утримання цієї труби, щоб розділити відповідальність про утримання цієї ГТС з нашими партнерами і, безумовно, отримувати гарантії прокачки відповідних обсягів газу", – сказав Янукович.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.