НОВИНИ

Виконавча служба не знайшла в Симоненка майна на 14 грн

Виконавча служба не знайшла в лідера КПУ Петра Симоненка майна на суму 14,5 грн для стягнення судових витрат. Про це повідомили діти командира УПА Романа Шухевича, які в суді оскаржили слова лідера КПУ про отримання Шухевичем нагород з рук Гітлера.

Після того, як в 2007 році тодішній президент Віктор Ющенко підписав указ про відзначення 100–річного ювілею командира УПА Романа Шухевича, лідер Компартії Петро Симоненко з трибуни ВР заявив, що Україна не повинна вшановувати пам’ять людини, яка одержала з рук Гітлера два «Залізні хрести».

Діти Шухевича - Юрій та Марія,  подали позов до суду проти Петра Симоненко з вимогою спростувати цю заяву.

Печерський районний суд Києва ухвалив: «визнати інформацію, поширену на пленарному засіданні Верховної Ради Петром Симоненком про одержання Романом Шухевичем двох «Залізних хрестів» із рук Гітлера такою, що є недостовірною, принижує честь і гідність дітей Шухевича...» Окрім того, суд постановив зобов’язати першого секретаря КПУ на найближчому пленарному засіданні парламенту спростувати оприлюднену заяву та стягнути з Симоненка судові витрати в сумі 14 грн 50 коп.

Однак лідер КПУ досі з трибуни ВР своїх слів не спростував. «Одразу після першого рішення суду, який зобов’язав Симоненка спростувати свої слова, він сказав, що ніколи цього не зробить. Це було зрозуміло й так. Комуніст є комуніст. Їхня ідеологія завжди будувалася на брехні. І Симоненко цей факт лише підтверджує», — сказала  Марія Трильовська–Шухевич. 

Нещодавно позивачі отримали лист  від виконавчої служби  в якому вказано, що «...майна боржника, на яке можливо звернути стягнення, не виявлено». 

«Це вже просто смішно і безглуздо. Адже для стягнення цієї символічної суми достатньо подати виконавчий лист до Верховної Ради, й ті гроші вирахують із зарплати, як це роблять із присудженими аліментами. Вочевидь із Симоненком ніхто не хоче зв’язуватися. Але є ж рішення суду, і його потрібно виконувати» , — сказав Юрій Шухевич.

Син і дочка командира УПА подали чергову апеляцію на рішення виконавчої служби.