НОВИНИ

Vanco не вимагатиме від України компенсації збитків

Vanco Prykerchenska не вимагатиме від України компенсації фінансових втрат від розірвання у 2008 році угоди про розділ продукції у Прикерченській ділянці шельфу Чорного моря. Про це в інтерв’ю ЛІГАБізнесІнформ заявив президент Vanco Prykerchenska Джеймс Баун.

«Звичайно ні, ні в якому разі», -  сказав він, відповідаючи на запитання,  чи вимагатиме компанія компенсації фінансових втрат від України.

За словами Бауна, на сьогодні можна стверджувати, що не існує спору між Vanco Prykerchenska та державою Україна.

«Мирова угода між Vanco Prykerchenska та державою Україна була підписана минулого року. Сподіваємося, що найближчим часом будуть завершені всі юридичні формальності, які пов'язані з підписанням мирової угоди. Але навіть сьогодні можна стверджувати, що не існує спору між Vanco Prykerchenska та державою Україна», - сказав Баун.

Він також назвав мирову угоду «тріумфом терпіння, наполегливості та рішучості. «Саме ці якості мають розвинути інвестори для того, щоб бути успішними в цій країні», - додав Баун

Нагадаємо, у грудні 2010 року повідомлялось, що Vanco Prykerchenska Ltd оцінює свої збитки від одностороннього розірвання Україною угоди більш ніж в 100 млн доларів.

Як відомо, 19 жовтня 2007 року між Кабінетом Міністром і компанією Vanco International (Бермудські острови) було підписано УРП щодо Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря.

Vanco International передала усі права й зобов'язання щодо УРП Vanco Prykerchenska.

Це стало основною причиною розірвання з боку Кабміну Юлії Тимошенко угоди й початку міжнародного розгляду, позивачем у якому виступила Vanco Prykerchenska.

Наприкінці грудня 2012 року Стокгольмський арбітраж затвердив мирову між Україною та Vanco Prykerchenska.

Vanco International є 100%-ой дочірньою компанією Vanco Energy Company (США), якою володіють акціонери групи компаній "Лукойл".

Vanco Energy володіє тільки 25% Vanco Prykerchenska, іншими власниками виступають: корпорація ДТЕК (Донецьк), інвестиційна компанія Integrum Technologies Limited (Австрія), а також компанія Shadowlight Investments Limited російського бізнесмена Євгена Новицького на паритетних засадах.

30 січня 2013 року стало відомо, що ДТЕК, який контролює Ренат Ахметов, купує Vanco Ukraine Ltd (Британські Віргінські острови). «Угода про покупку ДТЕК контрольного пакету акцій Vanco Ukraine підписана 27 листопада 2012 року», - йдеться у повідомленні Комісії захисту конкуренції Сербії..

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.