НОВИНИ

Захарченко зробив винними у сутичках в Гостинному дворі народних депутатів

Представники правоохоронних органів не порушували законів під час подій у Гостинному дворі. Про це заявив міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, коментуючи результати внутрішньої перевірки в МВС.

«Вчора я підписав заключення з цього приводу. Матеріали направлені до Генпрокуратури, а керівники підрозділів, які були відсторонені на час службового розслідування, повернулися до виконання своїх обов’язків», – повідомив він.

За його словами, міліція під час подій не починала бійок, не брала у них участі, а лише підтримувала громадський порядок, утримуючи сторони від силового конфлікту.

«Раніше я вже пропонував народним депутатам, в разі виникнення якихось проблем, звертатися до мого представника, якого я їм назвав. Але замість цього, вони ні до кого не звернувшись, взяли 30 людей, надягли на них чомусь маски, взяли дроти, ломи і пішли захищати будівлю, яка, на їхню особисту думку, є культурною спадщиною», – наголосив Захарченко.

Також він заявив, що народний депутат від ВО «Свобода» Андрій Міщенко не був затриманий міліцією. Адже міліція має право в тому випадку, якщо не може розібратися на місці, доставити людину у відділ міліції для з’ясування особистості, а потім прийняти рішення про затримання.

Таким чином, за словами міністра внутрішніх справ, після з’ясування, що Міщенко є депутатом, його відпустили, а заяву про порушення прав зареєстрували.

Він також зазначив, що перевірку цих подій продовжить прокуратура.

Як повідомлялося, 18 лютого бійці «Беркуту» застосували силу до активістів, які зайняли територію Гостинного двору. Били як звичайних активістів, так і журналістів й навіть народних депутатів. Було затримано 39 осіб, у тому числі – й народного депутата від ВО «Свобода» Андрія Міщенка.

У той же день, Захарченко пообіцяв провести службове розслідування щодо подій у Гостинному дворі і притягнути працівників МВС до відповідальності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.