НОВИНИ

Один з "дніпропетровських терористів" оскаржує свій арешт в Євросуді

Захист обвинувачуваного в організації терактів у Дніпропетровську та інших містах Дмитра Реви оскаржує в Європейському суді з прав людини його арешт і утримання під вартою, називаючи їх безпідставними. Про це повідомила його сестра й захисник Оксана Томчук.

З її слів,  це вже друга скарга, що стосується «тривалого безпідставного позбавлення волі» її брата та підзахисного. У своїй скарзі, зазначила Томчук, адвокати Реви посилаються на аналогічне рішення, прийняте Європейським судом із прав людини у справі Юрія Луценка.

За словами Томчук, єдиною підставою для арешту її підзахисного був телефонний дзвінок під час обшуку з мобільного Дмитра Реви на мобільний іншого обвинуваченого, політолога Віктора Сукачова, який  з її слів, був сфальшований співробітником міліції.

Оксана Томчук також заявила, що наразі існує «шалений тиск і намагання дискредитувати захист Дмитра Реви і громадський рух «ForReva», ініційований на підтримку її брата.

Водночас державний обвинувач Олександр Гладкий після останнього судового засідання у «справі тероризму», відповідаючи на запитання щодо наявності доказів проти Дмитра Реви, заявив, що про це говорити передчасно. «Тільки після судового слідства ми можемо до чогось дійти, коли ми все побачимо, тоді дамо оцінку. Перш ніж зайти до кімнати, треба відчинити двері. Розслідування всіх доказів – це і є ті двері», – сказав Олександр Гладкий.

Нагадаємо, 27 квітня 2012 року у Дніпропетровську в урнах вздовж центрального проспекту сталися чотири вибухи. Потерпіла 31 людина.

У червні Генеральна прокуратура заявила про затримання чотирьох чоловіків, підозрюваних у скоєнні вибухів у Дніпропетровську. За офіційною версією, мотив їх дій був корисливий: чоловіки вимагали $4,5 мільйони.

Їх також обвинувачують у скоєнні ще 7 терактів у містах України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.