НОВИНИ

Financial Times: ДТЕК Ахметова шукає міжнародного партнера для видобутку газу на шельфі Чорного моря

Компанія Ріната Ахметова ДТЕК проводить переговори з західними компаніями щодо спільної участі у проекті Vanco та видобутку енергоносіїв на шельфі Чорного моря. Про це в коментарі Financial Times повідомило джерело, наближене до проекту Vanco.

«За моїм особистим переконанням, ми можемо лише рухатися вперед з таким величезним національним проектом, який може потенційно змінити весь ландшафт газового сектору України, з участю міжнародних газових та нафтових компаній. Це моя позиція. Ми в процесі, ведемо переговори. Але це також треба обговорити з нашими акціонерами», - заявив в коментарі Financial Times в кулуарах 4-го Українського енергетичного форуму генеральний директор і голова компанії ДТЕК Максим Тимченко

В той же час він відмовився оголосити, яку частку на даний момент в проекті має ДТЕК.

«Під час першого періоду розвідки нам треба буде зробити 3D сейсмічні дослідження і просвердлити два колодці. Лише для цього, за нашими розрахунками, потрібно буде близько $380 млн», - пояснив він.

Особа, близька до проекту (Vanco - Ред), зазначила, що «наразі ведуться переговори» з найбільшими західними енергетичними компаніями, оскільки розвідка в глибоких водах «потребує величезних фінансових інвестицій, технічної експертизи та сучасного обладнання».

«Було б логічно, якби сторони, що беруть участь, були б зацікавлені у приєднанні досвідчених міжнародних гравців. Зважаючи на напруженість у відносинах між Україною і Росією, природно було б обрати лише західного партнера, такого як ExxonMobil, Chevron, Shell та інші. Лише попередня розвідка коштуватиме сотні мільйонів доларів. Якщо знайдуть достатні для комерційного використання запаси, потенційно можуть бути інвестовані мільярди доларів. Зрозуміло, що у світі зараз є лише кілька компаній, готових витрачати такі гроші в Україні. Геологія має величезний потенціал», - додало джерело в компанії.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2012 року Стокгольмський арбітраж затвердив мирову між Україною та Vanco Prykerchenska.

19 жовтня 2007 року між Кабінетом Міністром і компанією Vanco International (Бермудські острови) було підписано УРП щодо Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря.

Vanco International передала усі права й зобов'язання щодо УРП Vanco Prykerchenska.

Це стало основною причиною розірвання з боку Кабміну Юлії Тимошенко угоди й початку міжнародного розгляду, позивачем у якому виступила Vanco Prykerchenska.

Vanco International є 100%-ой дочірньою компанією Vanco Energy Company (США), якою володіють акціонери групи компаній "Лукойл".

Vanco Energy володіє тільки 25% Vanco Prykerchenska, іншими власниками виступають: корпорація ДТЕК (Донецьк), інвестиційна компанія Integrum Technologies Limited (Австрія), а також компанія Shadowlight Investments Limited російського бізнесмена Євгена Новицького на паритетних засадах.

30 січня 2013 року стало відомо, що ДТЕК, який контролює Ренат Ахметов, купує Vanco Ukraine Ltd (Британські Віргінські острови). «Угода про покупку ДТЕК контрольного пакету акцій Vanco Ukraine підписана 27 листопада 2012 року», - йдеться у повідомленні Комісії захисту конкуренції Сербії..

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.