НОВИНИ

Російський експерт: Газпром не погодиться на створення трьохстороннього газового консорціуму

Росію не влаштує тристоронній консорціум з управління українською газотранспортною системою (ГТС) за участю України, Євросоюзу і Росії. Про це заявив президент Російського газового товариства Валєрій Язєв.

«Я думаю, що Газпром не погодиться на тристоронній консорціум. Не на користь Росії така мішанина при управлінні ГТС, і це ні до чого доброго не приведе. Нас цікавить пряма участь Газпрому в управлінні українською трубою або передача її Газпрому», - сказав Язєв.

При цьому він наголосив, що висловлює власну думку. За його словами, у разі передачі ГТС російській стороні Україна одержуватиме відповідну орендну плату. При цьому він наголосив, що наразі важко назвади суми, про які може йтися.

«Це питання підрахунків, це вже цифри», - сказав Язєв.

Він переконаний, що російську сторону можуть влаштувати різні домовленості з Україною, без участі ЄС.

Водночас Язєв зауважив, що в умовах будівництва і наявності обхідних газопроводів – «Південний потік» і «Північний потік» - Газпром цікавлять в першу чергу підземні сховища газу в Західній Україні.

«Вже зараз у нас немає транзитних ризиків. Ми їх вже зняли. Цінність ГТС - в її підземних сховищах газу, а не в самих трубах», - сказав Язєв.

При цьому він запевнив, що якщо ГТС буде здана в оренду Газпрому, то російська компанія її модернізуватиме і підтримуватиме в робочому стані.

«Для Газпрому є сенс лише в довгостроковій оренді, оскільки капіталоємність з підтримки працездатності дуже велика», - сказав Язєв.

Як повідомлялось, за результатами зустрічі під час саміту Україна-ЄС міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер пропонує Україні розглянути питання створення тристороннього газотранспортного консорціуму за участю України, Росії та ЄС.

Нагадаємо, під час проекту "Діалог з країною" президент Віктор Янукович заявив, що мета створення газового консорціуму – оптимальне використання ГТС, аби і Україна, і Росія, і Європа буде задоволені. 

Нещодавно ЗМІ повідомили, що Україна і Росія розпочали переговори про створення двостороннього газового консорціуму.

Ранішед иректор департаменту Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Костянтин Бородін заявив, що створення газотранспортного консорціуму залежить від того, наскільки вигідні пропозиції отримає Україна від партнерів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.