НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: посилення "Сім'ї" послаблює Януковича

Посилення впливу "Сім’ї" призводить до послаблення Віктора Януковича. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив політолог Володимир Фесенко.

«На мій погляд, посилення впливу "Сім’ї" не призводить до посилення Януковича. Скоріше навпаки, воно його послаблює. Із самого початку вона трималася на декількох стовпах: підтримка олігархів, опора на російськомовних виборців і бюрократичний апарат. Зокрема, посилення Сім’ї підвищує побоювання і недовіру з боку олігархів. Вони формально й будуть його підтримувати, але в них є вже елемент власної гри. Зростання впливу "Сім’ї" їх непокоїть. Вони не будуть воювати з Сім’єю і Януковичем, але будуть страхуватися і можливо шукатимуть інших варіантів розвитку ситуації», –  зазначає політолог.

Щодо російськомовних виборців, як основну складову електорату Януковича, то Фесенко зауважує, що вони очікують реалізації основної його обіцянки.

«Чинник Сім’ї не впливає напряму, але виборців Януковича цікавить реалізація однієї тези – про покращення життя. Якщо це вдасться зробити, тоді в Януковича буде соціальна база у 2015 році, якщо ні, тоді питання буде відкритим і ризики будуть достатньо високі. Щодо бюрократії, то також є певні проблеми, тому що зростання "Сім’ї" звужує вплив традиційної української бюрократії. Більше того, так звану «молоду гвардію» сприймають критично, вони бачать у представниках Сім’ї недосвідчених, нахабних, які не рахуються зі старими чиновниками. І це створює непомітний латентний спротив. І поки це не дуже помітно, але також може відвернути частину бюрократії від підтримки президента», – додав він.

Нагадаємо, сьогодні виповнюється 3 роки з інавгурації Віктора Януковича.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.