НОВИНИ

У Болгарії знову протестують проти енергетичної політики держави

У Болгарії сьогодні проходять багатотисячні мирні мітинги проти монополії електророзподільних компаній на внутрішньому енергоринку.

У Софії понад 10 тис осіб беруть участь у ході вулицями міста від будівлі міністерства економіки, енергетики і туризму до Народномого зібрання (парламенту), де протестуючі повинні з'єднатися з іншою великою групою мітингувальників. 

Демонстранти несуть плакати з написами: "Без бандитів при владі", "Ні монополіям", "На бунт проти високих рахунків" і скандують "мафія".

Серед вимог мітингувальників: націоналізація монополій на місцевому енергоринку - Чеської енергетичної компанії (Чез), E.ON і EVN і поліпшення економічного і соціального клімату в країні.

За повідомленнями місцевих ЗМІ, у Варні мітинг протесту зібрав в даний момент приблизно 30 тис людей, в Пловдиві - 10 тис, в Добричі - 5 тис.

Як відомо, парламент країни у четвер прийняв відставку прем'єр-міністра республіки Бойко Борисова і уряду.

Болгарський прем'єр у середу заявив про те, що прийняв рішення піти зі своєї посади разом з усім кабінетом у зв'язку з масовими протестами проти високих цін на послуги ЖКГ, що охопили всю країну два тижні тому.

Рахунки жителів Болгарії за останні два місяці зросли в середньому на 50-100%. В окремих випадках ціна на електроенергію за минулі грудень і січень зросла від 100 до 500 левів (від 50 до 250 євро) при середній зарплаті населення у великих містах 700-1000 левів (350-500 євро).

Читайте також: «Електричний» бунт паралізував владу в Болгарії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.