НОВИНИ

В Єгипті парламентські вибори перенесли на тиждень

Президент Єгипту Мухаммед Мурсі підписав указ про перенесення деяких дат майбутніх виборів до парламенту країни на прохання громади християн-коптів.

Згідно з новим указом Мурсі, голосування почнеться 22 квітня, а не 27 квітня, як було оголошено раніше. 

Коптська патріархія звернулася до адміністрації Мурсі з проханням про перенесення дат виборів, оскільки вони збіглися з християнськими святами, пов'язаними з Великоднем.

Загальне голосування на парламентських виборах пройде в чотири етапи. Відтак, перший етап голосування пройде 22-23 квітня, а повторне голосування по ньому відбудеться 29-30 квітня.   

Решта три етапи, згідно з новим указом Мурсі, також відбудуться раніше: другий етап почнеться 11-12 травня, повторне голосування  -  19-20 травня.

Основне голосування на третьому етапі пройде 28-29 травня, повторне - 5-6 червня.

Завершальний, четвертий етап відбудеться 15-16 червня з повторним голосуванням 23-24 липня.

Перше засідання обраної Палати представників у новому складі відбудеться, відповідно,  2 липняу, а не 6 липня, як було оголошено раніше.

Передабчається, що на першому етапі у виборах візьмуть участь виборці в п'яти провінціях, в тому числі в столиці, на другому – вісім  регіонів, включно з  другим за величиною містом - Александрією, на третьому - також вісім провінцій, і на заключному етапі - шість провінцій.

Напередодні верхня палата єгипетського парламенту - Консультативна рада - затвердила усі поправки до нового закону про вибори, які зажадав внести Вищий конституційний суд, і передала його на підпис президенту.

З обранням і початком роботи нижньої палати вищого законодавчого органу в країні завершиться формування нової державної структури постреволюційного Єгипту.

Нагадаємо, у червні 2012 року в Єгипті відбулись перші президентські вибори після відставки колишнього голови держави Хосні Мубарака.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.