НОВИНИ

У Харкові День захисника Вітчизни відзначили ходою з портретом Сталіна

У Харкові з нагоди Дня захисника Вітчизни приблизно 200 людей пройшли центром міста колоною, на чолі якої несли портрет Сталіна, а потім провели мітинг на майдані Свободи - неподалік від пам’ятника Леніну.

Опівдні приблизно 200 учасників параду пройшли по вулиці Сумській і провели акцію на майдані Свободи неподалік пам’ятника Леніну.

Активісти у військових мундирах несли в голові колони великий портрет Сталіна та прапори із символікою Радянської армії.

Учасники ходи, серед яких представники ветеранських організацій та лівих сил, також тримали транспаранти з написами: «Слава Советской армии!», «Даешь таможенный союз!», «Европейский союз и Таможенный союз - гарант защиты от фашизма, нацизма, ксенофобии и фальсификации в нашей истории», «Твои радости оплачены кровью, не забудь поздравить ветеранов!».

Попереду колони пройшла раритетна техніка часів Великої Вітчизняної війни, зокрема бронетранспортер, військовий мотоцикл та легковий автомобіль, у супроводі переодягнених у форму радянських воїнів та офіцерів людей.

У зв’язку з проведенням урочистих заходів та виставки ретро-автомобілів, присвячених Дню захисника Вітчизни,  на три годиини було припинено рух транспорту на площі Свободи на ділянці від вулиці Сумської до вулиці Тринклера.

Також сьогодні у Харкові з нагоди Дня захисника Вітчизни відбувся мітинг біля пам`ятника воїнам-інтернаціоналістам.

 У мітингу взяли участь воїни-афганці, учасники бойових дій на території інших держав, члени сімей загиблих воїнів-інтернаціоналістів, ветерани Великої Вітчизняної війни, керівники ветеранських та громадських організацій, представники місцевої влади. Пам`ять загиблих вшанували хвилиною мовчання. До пам`ятника воїнам-афганцям поклали вінки та квіти. Після урочистої частини учасників свята пригостили кашею, яку приготували на встановленій неподалік польовій кухні.

Як відомо,  свято захисника Вітчизни було встановлено в СРСР у 1922 році як "День Червоної Армії та Флоту". З 1949 до 1993 років свято мало назву "День Радянської Армії і Військово-Морського флоту". Після розпаду СРСР свято  продовжують відзначати в низці країн СНД, зокрема, в Росії, Білорусі, Придністров'ї та Киргизії.  

В Україні святкування 23 лютого на державному рівні було відновлено у 1999 році. Водночас День збройних сил  офіційно святкується в Україні 6 грудня.  

Читайте також: Криваво-червона армія

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.