НОВИНИ

В українській прем'єр-лізі може залишитись 10-12 команд

Напередодні нового сезону майже половина українських клубів футбольної прем’єр-ліги опинилася під загрозою зникнення. Про це у свіжому числі «Українського тижня» пише Богдан Буткевич.

Як зазначає оглядач, «в умовах фінансової кризи й дедалі більшого тиску загальновідомого владно-сімейного угруповання олігархам стає важче утримувати повністю збиткові, дотаційні іграшки, якими на практиці і є переважна більшість вітчизняних ФК».

«До внутрішніх проблем додався й зовнішній чинник: міжнародні спортивні органи вимагають дотримання принципів фінансового «фейр-плей» – тобто витрачати клуб має рівно стільки, скільки офіційно заробив. Якщо ідею втілять на практиці, це стане катастрофою для всіх без винятку українських команд, які фізично не зможуть жити «по-білому». Адже в гонитві за перемогами олігархи звикли вкидати сотні «лівих» мільйонів доларів у окремо взяті клуби-гранди, тоді як реальний стан українського футболу не дає змоги на ньому заробляти взагалі», - зазначив він.

Отож не дивно, зауважує оглядач, що господарі провідної клубної четвірки, яка фактично й перетворила вітчизняний футбол на забавку олігархів, – київського «Динамо», донецького «Шахтаря», дніпропетровського «Дніпра» та харківського «Металіста» – почали обговорювати перспективу створення спільного чемпіонату країн СНД – фактично об’єднаної з Росією першості, за аналогією з Континентальною хокейною лігою.

«Мотивують вони необхідність інтеграції можливістю різко збільшити глядацьку аудиторію, а отже, й прибутки. Український футбол ризикує розчинитися в російському...

У будь-якому разі останнє міжсезоння в українському футболі засвідчило, що його очікує період великої нестабільності, який може вилитись у повне переформатування. І все через олігархічні гроші, котрим за нинішніх умов не так і затишно «відмиватись» у футбольних активах, як це було дотепер. Тож не виключено, що вже за рік в Українській прем’єр-лізі із 16 команд залишиться 10-12», - йдеться в статті.

Детальніше про це читайте у статті «Чемпіонат олігархів» у №8 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.