НОВИНИ

Меру Тбілісі загрожує до 23 років позбавлення волі

Слідча служба Мінфіну Грузії в суботу, 23 лютого, пред'явила звинувачення меру Тбілісі Гігі Угулава за двома статтями, загальне покарання за якими складає від 16 до 23 років позбавлення волі.

"Звинувачення пред'явлені по другій і третій частині 182 статті КК Грузії, привласнення або розтрата чужого майна у великому розмірі з використанням службового становища, і 193 стаття, третя частина - відмивання грошей в особливо великому розмірі з використанням службового становища", - сказав адвоката мера Гогіту Габаідзе.

За словами адвоката, захисту передали близько 50 томів справи для ознайомлення. У ході допиту Угулава використовував надане йому за законом право мовчання, після пред'явлення звинувачень мер був відпущений.

Слідча служба звинувачує мера в заволодінні телекомпанією "Імеді", колишній співвласник якої американець Джозеф Кей, як вважає розслідування, був змушений у 2008 році продати меру свою частку в компанії під тиском погроз. За версією слідства, це придбання фінансувалось мерією Тбілісі через фіктивну угоду.

Мер також звинувачується в створенні фіктивних робочих місць для активістів "Єдиний нацрух". Слідство вважає, що 764 активіста правлячої партії незаконно отримали з столичного бюджету 4,1 мільйона ларі (близько $2,5 млн).