НОВИНИ

Берлусконі має високі шанси повернутись до влади

Парламентські вибори, що відбудуться в Італії 24-25 лютого, називають найважливішими за останні 20 років. Від їх результатів залежить не лише подальший розвиток країни, а й доля єврозони. Про це в свіжому числі «Українського тижня» пише Ольга Токарюк.

Як зазначає оглядач, великі шанси здобути перемогу на виборах має екс-прем’єр Італії Сільвіо Берлусконі.

«Розгадку феномена «невмирущого Берлусконі» слід шукати не лише в його харизмі та фінансових і медійних ресурсах», - пише оглядач.

За словами експерта Італійського центру виборчих студій Алессандро К’ярамонте, він як ніхто інший угадує настрої громадян.

«Леонардо Візані, співробітник компанії, яка організовує масові заходи, голосував за Берлусконі на попередніх виборах і знову планує це зробити: «Він репрезентує типову італійську ментальність і спосіб мислення: «Так, існують правила й закони, але не переймайся, їх можна обійти». Монті спробував змінити сприймання Італії за кордоном, показавши образ країни, який подобається іноземцям. Але це не те, чим вона насправді є, поки що не те. Берлусконі – той, хто найкраще представляє Італію з її суперечностями, багатою Північчю й бідним Півднем, бізнесом та мафією, і варто це визнати», - йдеться в статті.

Водночас повернення Берлусконі до влади політолог К’ярамонте називає катастрофічним, але не таким уже й фантастичним сценарієм.

«Екс-прем’єр суттєво скоротив відставання від лівоцентристської коаліції, в упевненій перемозі якої ще кілька тижнів тому ніхто не сумнівався. Це, а також шалена популярність нового руху «5 зірок» перетворюють італійські вибори на рулетку, спрогнозувати результат якої складно. Зараз підтримка лівих коливається на рівні 35%, хоча якби замість 62-річного представника старої номенклатури П’єрлуїджі Берсані на чолі в них був представник нового покоління – харизматичний 38-річний мер Флоренції Маттео Ренці – вони легко здобули б необхідні для абсолютної більшості в парламенті голоси, каже К’ярамонте. А так швидше за все лівим доведеться домовлятися про коаліцію із центристами Маріо Монті, отримані партією якого мандати, схоже, стануть вирішальними», - вважає оглядач.

Детальніше про це читайте у матеріалі "Італійська рулетка" в №8 "Українського тижня".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.