НОВИНИ

Французький філософ: є чітка паралель між кризою сучасного західного суспільства та кризою християнства

Існує чітка паралель між кризою сучасного західного суспільства та кризою християнства. Про це в інтерв’ю “Українському тижню» заявив французький філософ Поль Тібо.

"Останнє є змістовим ядром Європи. Ще одна проблема: люди не ставлять проблемних питань. Відсутність критичності до себе – це найгірше, що нині спіткало європейців та створену ними соціополітичну структуру. Щодо політичних мислителів, то тут не варто особливо сподіватися на новаторство", - заявив він, зауваживши, що до прикладу не має якогось особливого бачення майбутнього ЄС.

"Ситуація, котру констатую, є, так би мовити, пласкою. Нічого нового не відбувається, і не факт, що Європа не житиме й надалі в такому підвішеному, але тихому стані. Власне, її сучасні мислителі – це ті, хто не дає звичайним громадянам забути, що потрібно мислити. Певним чином те, яким буде ЄС, залежить від поглядів самих європейців стосовно того, чим є людина, культура, нація, сім’я та освіта, тобто засадничі для Заходу феномени», - заявив Тібо.

Про те, як сприймається сучасна Україна у Франції і що потрібно зробити для оновлення європейського проекту, читайте в інтерв'ю з Полем Тібо у №8 "Українського тижня".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.