НОВИНИ

Французький філософ: Конкретного образу України в уяві сучасних французів наразі не існує

Україна не має в очах французів жодного іміджу. Про це в інтерв’ю “Українському тижню» заявив відомий французький філософ Поль Тібо.

«Конкретного образу України в уяві сучасних французів наразі не існує. Більшість людей у Франції все ще думають, ніби ця країна – «десь в СРСР». Найзнаковішими історичними подіями, що з нею пов’язані, є Друга світова війна та доба сталінізму. В нас досі не до кінця відчувають реальну різницю між українцями й росіянами; є лише один момент, у якому вбачають відмінність, – це події Помаранчевої революції 2004 року разом із персоналією пані Тимошенко», - заявив він.

За його словами, «Україна не має в очах французів жодного іміджу».

«Це своєрідна сіра зона, про яку чули, що вона розділена, і достеменно невідомо, які її масштаби: багато моїх співвітчизників думають, немовби Львів розташований у Польщі, а Крим – теж не в Україні. Ми не маємо чіткого бачення української географії та культури, їх досі не ідентифіковано», - додав він.

Водночас філософ має сумніви, що взагалі французи відносять Україну до Східної Європи.

«Східна Європа – це для нас Польща, Чехія, Словаччина, Болгарія, Румунія, Угорщина. Україна, як видається, досі насправді ментально не відмежована від СРСР. Східна Європа несе в собі дух боротьби за свободу й незалежність, згадаймо бодай ту саму «Солідарність» у Польщі, події 1956-го в Угорщині, Празьку весну 1968 року. Із погляду французів, у інших частинах Східної Європи нічого схожого не відбувалося. А для згаданих країн цей відтинок історії скінчився позитивно, бо вони вже долучилися до ЄС. І в цьому плані Східної Європи як чогось окремого більше не існує», - пояснив він.

«Востаннє я відчув, що щось важливе йде з України, 2005 року, бувши у Варшаві на святкуванні чергової річниці «Солідарності». У польській столиці тоді було багато ентузіазму щодо України, а ще гордість поляків за себе, бо, на їхню думку, події Помаранчевої революції чимось нагадували події в їхній країні 1989-го. Вони вже давно зробили свій вибір на користь Києва у складі ЄС», - зауважив Тібо.

На його думку, нині питання вступу України до Євросоюзу «вельми проблематичне, не останньою чергою, через російський тиск».

«Хоча я не певен, що це найважливіше, бо ж ЄС переживає кризові часи, маючи низку проблем, пов’язаних із новими членами, які додалися з останнім розширенням на схід», - додав він.

Повну версію інтерв’ю з Полем Тібо читайте у №8 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.