НОВИНИ

Донька Тимошенко заявляє, що виписати її матір з лікарні можуть лише німецькі медики

Дочка екс-прем'єр-міністра Євгенія Тимошенко заявляє про необхідність виконання владою України припису Європейського суду з прав людини від 15 березня 2012 року про обов'язкове стаціонарне лікування її матері. Про це повідомляє прес-служба Тимошенко.

"Європейський суд 15 березня 2012 року в приписі в рамках 39-го правила регламенту своєї діяльності встановив процедуру для уряду України про лікування Юлії Тимошенко. Згідно з цим рішенням, незалежні лікарі, а це лікарі берлінської клініки Charité, повинні ухвалювати всі рішення, пов'язані з її лікуванням. Більш того, вони неодноразово заявляли, що сумніваються в можливості повного одужання мами в умовах постійного психологічного стресу і нелюдського тиску, який чинить на неї вся державна машина", - сказала донька Тимошенко. 

На її думку, невипадковим є збіг у часі появи заяв Міністерства охорони здоров'я про завершення лікування Юлії Тимошенко і Державної пенітенціарної служби щодо скасування візиту німецьких лікарів.

"Заява підконтрольних Банковій лікарів є незрозумілою, нелогічною і неправомірною, оскільки ці лікарі ніколи не проводили обстеження моєї мами і не можуть оцінювати - здорова мама чи ні. З іншого боку, і німецькі лікарі найближчим часом не можуть її обстежити і оцінити стан її здоров'я. Їх візит було скасовано навмисно", - додала вона. 

За інформацією дочки Тимошенко, приїзд лікарів берлінської клініки Charité був скасований МЗС України на підставі інформації Державної пенітенціарної служби про неможливість організації їхнього візиту в найближчі три дні. "І це після того, як стан здоров'я моєї мами погіршився, після майже двомісячної акції громадянської непокори та її перебування у кімнаті площею 4 квадратних метри на залізному тапчані. Навіть самі тюремники визнавали той факт, що мама не може пересуватися самостійно без ходунків", - зазначила Євгенія Тимошенко. 

Євгенія Тимошенко нагадала, що відповідно до припису Європейського суду з прав людини від 15 березня 2012 року, уряд України зобов'язаний забезпечити належне медичне лікування Юлії Тимошенко незалежними лікарями. 

Нагадаємо, сьогодні МОЗ України заявило, що екс-прем’єр Юлія Тимошенко не потребує подальшого лікування та реабілітаційних заходів у стаціонарі. 

Згодом Пенітенціарна служба повідомила, що може організувати візит німецьких лікарів до Тимошенко 25 лютого, а не 23, оскільки тюремники не можуть забезпечити роботу Міжнародної медичної комісії за участі усіх її членів у вихідний день.

Як відомо, Тимошенко перебуває в ЦКЛ Укрзалізниці в Харкові від травня 2012 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.