НОВИНИ

Янукович: Україна відмовилася платити Газпрому $7 млрд

Президент Віктор Янукович заявляє, що Київ відмовляється заплатити ВАТ "Газпром" $7 млрд штрафних санкцій за недобір газу.

"Ми відмовили у виплаті цих штрафних санкцій. Зараз ми ведемо переговори", - заявив Янукович під час прямого телеефіру "Діалог з країною" в п'ятницю, 22 лютого.

Нагадаємо, російський Газпром виставив Нафтогазу рахунок на суму близько $7 млрд за недобір природного газу в 2012 році виходячи з передбаченою контрактами вимогою take or pay.

Водночас у Нафтогазі підкреслюють, що компанія в повному обсязі оплатила отриманий від російської компанії газ за раніше виставленими рахунками.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що Україна не вважає за доцільне виплачувати "Газпрому" $7 млрд за недобір природного газу. Однак, пізніше він зазначив, що наразі зарано говорити про сплату боргу в $7 млрд Росії, оскільки переговори щодо цього питання досі тривають

Експерти вважають, що російська сторона використовуватиме виставлений Нафтогазу рахунок як додатковий важель впливу на Україну у втягуванні її у Митний союз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.