НОВИНИ

Президент Франції отримав премію миру за операцію в Малі

Президент Франції Франсуа Олланд удостоївся Премії імені Фелікса Уфуе-Буаньї, яка вручається ЮНЕСКО за внесок у зміцнення миру. Про це йдеться в повідомленні організації, передає РІА "Новости".

"Журі прийняло рішення присудити Премію миру імені Фелікса Уфуе-Буаньї президенту Франції Франсуа Олланду за його величезний внесок у зміцнення миру і стабільності в Африці", - заявив голова журі премії, екс-президент Мозамбіку Жоакін Чіссано.

За його словами, проаналізувавши поточну ситуацію в світі, члени журі сконцентрували свою увагу на Африці. Вони високо оцінили солідарність Франції до жителів африканських країн, проявлену під час рішення щодо військової операції в Малі.

"Журі засуджує порушення територіальної цілісності Малі, порушення прав людини, захоплення заручників і знищення культурної спадщини людства в Тімбукту", - сказав Чіссано.

Як відомо, ситуація в Малі загострилася наприкінці минулого року - бойовики екстремістських угруповань почали атакувати позиції урядових військ в центральній частині країни.

Французька операція в Малі, що отримала назву "Сервал", почалася 11 січня поточного року. За даними міністерства оборони Франції, на території Малі перебувають приблизно чотири тисячі французьких військових. В операції також беруть участь військовослужбовці країн-членів ЕКОВАС.